Wesołych Świąt!

Kochani, Wspaniałych Świąt Wielkanocnych (mimo wszystko)… czyż to nie jest wyjątkowy czas by cieszyć się drobiazgami; promyczkami ciepłego już słońca, deszczem, a nawet i płatkami śniegu, mimo marzeń o pełni…

Pomagamy!

Szanowni Państwo, Providerzy TRE® i osoby w trakcie szkolenia szkolenia są gotowe Państwu pomóc prowadząc sesję poprzez skype. Szczególnie zapraszamy służby medyczne! To jest dla Was ciężki okres i potrzebujecie…

[Rozmowa] TRE® w psychiatrii

TRE® może być interwencją stabilizującą, używaną wraz z innymi formami leczenia w psychiatrii. Nie stosujemy TRE® u pacjentów, którzy mają objawy psychotyczne z brakiem poczucia choroby/ brakiem wglądu chorobowego lub pacjentów z głęboką depresją lub manią. 

Rozmawiamy z Kajsą M Nordström, psychiatrą i TRE® Providerem na co dzień pracującą w Sztokholmie.


TRE® podczas Seminarium Edukacji Globalnej organizowanego przez ORE

Polskie Stowarzyszenie TRE® miało okazję zaprezentować Projekt pod nazwą „Uwolnij sTREs: TRE® dla nauczycieli, TRE® dla uczniów” podczas Seminarium Edukacji Globalnej organizowanego przez ORE – Ośrodek Rozwoju Edukacji. Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnikami Seminarium byli Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju, którzy przyjechali z różnych rejonów Polski.

[Rozmowa] Po prostu zaufaj ciału

Nasze ciało jest niesamowicie mądre. Doskonale wie, czego potrzebuje i co jest dla nas najlepsze w danym momencie. Wystarczy mu zaufać. Zostaliśmy wyposażeni w mechanizm, który doskonale reguluje nasz układ nerwowy. Zapomnieliśmy jednak o tym, że możemy go używać. Każda sesja TRE daje nam coś innego. – Nigdy już nie będziemy tacy sami, nasz układ nerwowy nie będzie taki sam jak wcześniej. Za każdym razem krok po kroku stajemy się inni. Bardziej swobodni. To dobre słowo, „swobodni” pod względem fizycznym i psychicznym.

Z Lucyną Kostkowską TRE® Providerem rozmawia Eliza Czyżewska.