Połączenie metody TRE® z tańcem intuicyjnym i improwizacją

Polskie Stowarzyszenie TRE®, serdecznie zapraszało swoich członków na jednodniowy warsztat pn.
POŁĄCZENIE METODY TRE® Z TAŃCEM INTUICYJNYM I IMPROWIZACJĄ. Odbył się on 16 lipca 2022 r. w Zalesiu Górnym.
Celem warsztatu było podzielenie się i wymiana doświadczeniami. Pobycie razem w zaangażowaniu społecznym na żywo.
Warsztat prowadziła Monika Jakubowska. W 2021 roku miała przyjemność brania udziału w programie badawczym jako tancerz i Provider TRE®. Projekt ten zainspirował ją do stworzenia autorskich warsztatów, gdzie łączy ruch intuicyjny z metodą TRE®.
Podczas warsztatów były rozmowy na temat wyników projektu badawczego, część ruchowo taneczna (rozgrzewka, podążanie za własnym
impulsem w ciele, szukanie kierunku, sprawdzanie i oddawanie ciężaru ciała, praca z oddechem). Przedstawione również zostały propozycje do rozbudowania zajęć dla dzieci i dorosłych, wykorzystując ruch, przestrzeń, oddech.  Nie mogło obyć się bez wspólnej sesji TRE®, a także ruchu opartego na improwizacji, by wszystko zakońcyć częścią relaksacyjną. Niezabrakło oczywiście wspólnej kawy i lunchu (ach, dania Tratoria Coucina Povera!). To właśnie był czas, kiedy moża było się wymienić w ogóle doświadczeniami w temacie uczestnictwa i prowadzenia tańca intuicyjnego, gdyż połączenie tańca i ćwiczeń TRE® nie tylko Monika eksploruje w swojej pracy z ciałem.