Piknik w „Szkole marzeń” z okazji Dnia Dziecka

Polskie Stowarzyszenie TRE® wzięło udział w Pikniku prywatnych placówek edukacyjnych – „Szkoła Marzeń” w Piasecznie, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.

Na naszym stoisku odpowiadaliśmy na pytania rodziców i nauczycieli. Mogli również zakupić książki, które przybliżą im czym jest TRE®. Zarażaliśmy wiedzą, entuzjazmem i nie pozwalaliśmy odejść chodź bez ulotki 🙂

Szkoła zostanie objęta programem Stowarzyszenia skierowanym do placówek edukacyjnych. Obecnie część nauczycieli już uczęszcza na grupowe sesje TRE® z ramienia szkoły. Pierwszą grupą zajęła się Lucyna Kostkowska, TRE® Provider. Ta grupa zostanie poszerzona. Następnie zostaną zaproszeni rodzice i w kolejnym etapie oczywiście dzieci.

Wywołaliśmy spore zainteresowanie co nas bardzo cieszy! Rodzice sami zauważali, że takie metody są bardzo potrzebne w szkołach i powinny być wprowadzone na stałe.

W roku 1992 Maria Moykowska założyła szkołę dla własnych dzieci. Dało to początek zespołowi prywatnych placówek edukacyjnych występujących pod nazwą „Szkoła Marzeń”. Dziś ich założycielka prowadzi: żłobek i przedszkole Ptasie Gniazdo w Piasecznie, Prywatną Szkołę Podstawową nr 72 i Prywatne Gimnazjum nr 2 w Piasecznie oraz Prywatną Szkołę Podstawową nr 72 w Jazgarzewszczyźnie (Zalesie Dolne), a także Niepubliczną Szkołę Muzyczną I-go stopnia.

Szkoła zajęła trzecie miejsce w Polsce w rankingu najlepszych szkół biorących udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty organizowanym przez Wydawnictwo „Operon” oraz British Council.