Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenia minęło.

[Katowice] Warsztat praktyczny – TRE® na Śląskim Festiwalu Nauki

26 stycznia, 2020 @ 17:30 - 18:50

TRE® – Tension & Trauma Releasing Exercises – Opracowane przez dr David’a Berceli’ego ćwiczenia uwalniające napięcia psychogenne i regulujące układ nerwowy. Polegają na uruchomieniu w ciele neurogenicznych drżeń, które są naturalnym mechanizmem regulującym, redukując objawy stresu i napięcie mięśni. Przeciwwskazania do TRE®: nieregularne ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca (arytmia, rozrusznik, stan pooperacyjny); ograniczenia fizyczne np.: złamania, skręcenia inne urazy; hypo/hiperglikemia, ciąża, epilepsja, schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, silna depresja, schizofrenia itp. .Przebieg warsztatu: najpierw z uczestnikami zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy na podstawie wypełnionych wcześniej formularzy o stanie zdrowia . Następnie przejdziemy do wprowadzenia TRE® i zaczniemy ćwiczenia (ćwiczenia nie wymagają dużej sprawności fizycznej).

Czas 1:15-1,5h

Prowadzące:

mgr Joanna Frąckiewicz
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z fizjoterapii.
Od 2009 nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach gdzie prowadzi gdzie prowadzi zajęcia ze studentami fizjoterapii, pielęgniarstwa, wydziałów lekarskich oraz ze studentami anglojęzycznymi, programu Sokrates-Erasmus Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziałów Lekarskich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Autorka licznych publikacji, podręczników oraz wystąpień konferencyjnych.
W swojej praktyce fizjoterapeutycznej
patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość, zestawy terapii koncentrują się na analizie współzależności, a nie na pojedynczym elemencie ciała.
Głównie pracuje jako terapeutka czaszkowo- krzyżowa łączy i integruje terapie mięśniowo-powięziowo-trzewną, medycynę manualną z osteopatyczną pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, medycynę konwencjonalną z nowoczesnymi nurtami psychologii, neurofizjologii i fizjoterapii. Wykorzystując terapie przez ciało wzbogaca sesje o koncepcje pracy zaczerpnięte m.in. Z metody A. Lowena, F.Sillsa, R.Schleip, M. Kerna,S. Pogesa, P.A. Levine,D. Berceli, D.R. Hawkinsa lub Joy Manne oraz wielu innych którzy zauważyli nierozerwalną więź pomiędzy ciałem i umysłem.
W trakcie certyfikacji metody TRE®.

mgr Ilona Opaszowska – certyfikowany provider TRE®, psycholog, terapeuta pracy z ciałem, 20 lat pracuje w obszarze rozwoju osobistego, prowadzi szkolenia, warsztaty, treningi interpersonalne. Pracą z ciałem zajmuję się od 10 lat, początkowo poprzez dźwięki mis i gongów, obecnie wykorzystuję różne jej formy. Obecnie skupia się głównie na pracy ze stresem i traumą poprzez pracę z ciałem. W swojej pracy wykorzystuje dźwięk mis, gongów i innych instrumentów, TRE® (Trauma Releasing Exercises) , elementy pracy z ciałem wg. Lowena, Mindfulness, medytację oraz techniki oddechowe. Wszystkie te techniki łączy z wiedzą psychologiczną co pozawala spojrzeć na proces terapeutyczny kompleksowo.

Szczegóły

Data:
26 stycznia, 2020
Czas:
17:30 - 18:50
Wydarzenia kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2181388895502321/

Organizator

Ilona Opaszowska
Telefon:
697 631 107
Email:
ilonaopaszowska@interia.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TREKatowice/

Miejsce

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Plac Sławika i Antalla 1
Katowice, 40-163
+ Google Map