Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenia minęło.

Poruszenie: ruch dla ciała i TRE

30 września, 2018 @ 10:00 - 13:00

Zapraszamy na warsztaty (zarówno dla początkujących, jak i stałych uczestników zajęć TRE), pomagające uwolnić się od napięcia będącego skutkiem stresu lub traumy, składające się z ćwiczeń metody TRE, czyli efektu drżeń neurogenicznych i ich działania dla ciało, uzupełnione o dawkę ćwiczeń wprowadzających, które pomogą poczuć ciało, posłuchać go, poszukać w nim zależności, ale też blokad i ograniczeń. 

Metoda TRE to sposób na głębokie rozluźnienie, pozbycie się napięć z ciała, które nagromadziły się tam na skutek stresów i traum od początku życia, ale też codzienny sposób na autoregulację, czyli pozbywanie się napięcia będącego skutkiem bieżących, codziennych nerwów, pośpiechu, presji… Więcej o samej metodzie można przeczytać TU (http://goodmove.fit/cwiczenia-na-stres-metoda-tre/ ). Na warsztatach spróbujemy zagłębić się też w motorykę ciała i potrzebę jego rozciągania, ruchu, swobody oddechu, rozluźnienia. 

Ćwicząc TRE napotykamy na różne bariery w ciele, bóle, sztywność i napięcia. Podczas sesji TRE uczymy się słuchać głosu ciała, podążamy za naturalnym ruchem i wibracjami, kierujemy się intuicją, a także eksperymentujemy z różnymi ustawieniami ciała czy też dołączamy masażery i wałki, by w rezultacie dotrzeć głębiej i tam, gdzie rozluźnienie, wibracja są nam potrzebne. Chcemy PORUSZYĆ dawne, zachowane w ciele urazy, zatrzymane procesy, by dokończyć je i uwolnić się od ich ciężaru. Świadomym ruchem poszukamy miejsc, które potrzebują rozluźnienia. 
Będziemy pracować nad lepszym czuciem ciała, bo dzięki temu TRE pomoże nam lepiej się z nim skomunikować i poczuć to PORUSZENIE! 🙂

Warsztaty zaczynają się od wprowadzenia i ćwiczeń z Kasią, następnie Alicja prowadzi sesję TRE (ang. Tension and Trauma Releasing Exercises) zakończoną relaksacją.

Terminy najbliższych warsztatów: 
30.09.2018r. 10.00-13.00
Koszt udziału 120zł
(zapisy: biuro@goodmove.fit lub przez zakładkę KONTAKT)

Prowadzące:

Kasia Witek-Sokołowska
Instruktorka fitness, pilates, trener medyczny, instruktor gimnastyki korekcyjnej, z wykształcenia fizjoterapeuta i magister zarządzania. Autorka programów ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie, prowadzi kursy dla instruktorów i trenerów w tej tematyce, jak również współpracuje przy prowadzeniu szkoleń Medical Pregnancy Training oraz Medical Postnatal Training. Poza treningami w klubach fitness, pracuje jako fizjoterapeuta w przychodni położniczo-ginekologicznej. Oprócz ćwiczeń w okresie ciąży i po, równie mocno interesuje ją temat leczenia ruchem różnych dolegliwości. Temat powięzi zgłębiała na różnych szkoleniach, między innymi na kursie terapii manualnej Fascial Distortion Model, czy na kursie Myofascial Posture Balancing and Analysis. Pasjonatka rożnych form pracy z ciałem, założycielka studia Good Move.

Alicja Zieńko
Certyfikowany Providerem TRE, stopnia I i II. Metody TRE uczyła się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyła pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceli’ego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona). Pracuje z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE oraz na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley, dr Melanie Salmon (badania nad skutecznością TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą). Z wykształcenia pedagożka, trenerka rozwoju osobistego, arteterapeutka, malarka Vedic Art. Ukończyłaa m.in. Wydział Pedagogiczny na UW, Szkołę Trenerów Umiejętności Psycho-społecznych „Metrum”, Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych w Krakowie, liczne Treningi Interpersonalne i Twórcze. Interesuje się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.

Szczegóły

Data:
30 września, 2018
Czas:
10:00 - 13:00
Wydarzenia kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2056738954655227/

Organizator

Alicja Zieńko

Miejsce

Good Move
ul. Łojewska 3
Warszawa, 03-392 Polska
+ Google Map