Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenia minęło.

Poruszenie: ruch dla ciała i TRE

17 czerwca, 2018 @ 10:00 - 13:00

PORUSZENIE – RUCH DLA CIAŁA I TRE
Zapraszamy na warsztat (zarówno dla poczatkujących, jak i stałych uczestników zajęć) składający się z ćwiczeń metody TRE, czyli efektu drżeń neurogenicznych i ich działania dla ciało, uzupełniony o dawkę ćwiczeń wprowadzających, które pomogą poczuć ciało, posłuchać go, poszukać w nim zależności, ale też blokad i ograniczeń.Metoda TRE to sposób na głębokie rozluźnienie, pozbycie się napięć z ciała, które nagromadziły się tam na skutek stresów i traum, od początku życia ale też codzienny sposób na autoregulację, czyli pozbywanie się napięcia będącego skutkiem bieżących stresów. Więcej o samej metodzie można przeczytać TU (LINK http://goodmove.fit/cwiczenia-na-stres-metoda-tre/ )Ćwicząc TRE napotykamy na różne bariery w ciele, bóle, sztywność i napięcia. Bardzo często przyczyną naszych dolegliwości jest zamrożona tkanka powięziowa. Podczas sesji TRE uczymy się słuchać głosu ciała, podążamy za naturalnym ruchem i wibracjami, kierujemy się intuicją, a także eksperymentujemy z różnymi ustawieniami ciała czy też dołączamy masażery i wałki, by w rezultacie dotrzeć głębiej i tam, gdzie rozluźnienie, wibracja są nam potrzebne. Chcemy PORUSZYĆ dawne, zachowane w ciele urazy, zatrzymane procesy, by dokończyć je i uwolnić się od ich ciężaru. Świadomym ruchem poszukamy takich zapomnianych miejsc, które nie odwiedzane zniknęły z „mapy mózgu”.Na warsztatach spróbujemy więc zagłębić się w motorykę ciała i potrzebę jego rozciągania, ruchu, poszukiwania własnych ograniczeń i blokad. Zapoznamy się z ćwiczeniami uświadamiającymi nam naszą postawę, ruchy klatki piersiowej, miednicy, kręgosłupa, kończyn… Im więcej wariantów poznamy, tym więcej możliwości mamy i tym lepsze efekty pracy z ciałem w rezultacie osiągamy! :)Podczas zajęć będziemy oswajać się z ćwiczeniami uwalniającymi, rozciągającymi nasze powięzi, tak ważne dla procesu drżenia w TRE. Poruszymy je, poczujemy ich pracę, a później dzięki włączeniu w to wibracji za pomocą TRE, zbliżymy się do procesu uzdrawiania ciała jakim jest uwalnianie powięziowe.
Zobaczymy jak ruch jednego segmentu wpływa na ruch i ustawienie drugiego. Czy ta droga jest otwarta i ruch płynie, czy czujemy ograniczenie, sztywność, napięcie? Oprócz płynnego ruchu, będziemy się przeciągać, szukać wielokierunkowych szlaków i połączeń, które jak sieć oplatają nasze ciało. Czy ta sieć jest elastyczna czy nas blokuje i trzyma? A oddech? czy płynie swobodnie? Czy nabieramy go w pełni i wypuszczamy do końca? Czy dociera wszędzie gdzie powinien? Czy odżywia nas czy męczy? Będziemy pracować nad czuciem ciała, bo dzięki temu TRE pomoże nam lepiej się z nim skomunikować i poczuć to PORUSZENIE! :)Warsztaty zaczynają się od wprowadzenia i ćwiczeń z Kasią, następnie Alicja prowadzi sesję TRE (ang. Tension and Trauma Releasing Exercises) zakończoną relaksacją.

Terminy najbliższych warsztatów:
17.06.2018r. 10.00-13.00
O kolejne pytaj w recepcji 😊
Koszt udziału 120zł
(zapisy: biuro@goodmove.fit lub przez zakładkę KONTAKT)

Prowadzące:

Kasia Witek-Sokołowska
Instruktorka fitness, pilates, trener medyczny, instruktor gimnastyki korekcyjnej, z wykształcenia fizjoterapeuta i magister zarządzania. Autorka programów ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie, prowadzi kursy dla instruktorów i trenerów w tej tematyce, jak również współpracuje przy prowadzeniu szkoleń Medical Pregnancy Training oraz Medical Postnatal Training. Poza treningami w klubach fitness, pracuje jako fizjoterapeuta w przychodni położniczo-ginekologicznej. Oprócz ćwiczeń w okresie ciąży i po, równie mocno interesuje ją temat leczenia ruchem różnych dolegliwości. Temat powięzi zgłębiała na różnych szkoleniach, między innymi na kursie terapii manualnej Fascial Distortion Model, czy na kursie Myofascial Posture Balancing and Analysis. Pasjonatka rożnych form pracy z ciałem, założycielka studia Good Move.

Alicja Zieńko
Certyfikowany Providerem TRE, stopnia I i II. Metody TRE uczyła się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyła pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceli’ego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona). Pracuje z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE oraz na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley, dr Melanie Salmon (badania nad skutecznością TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą). Z wykształcenia pedagożka, trenerka rozwoju osobistego, arteterapeutka, malarka Vedic Art. Ukończyłaa m.in. Wydział Pedagogiczny na UW, Szkołę Trenerów Umiejętności Psycho-społecznych „Metrum”, Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych w Krakowie, liczne Treningi Interpersonalne i Twórcze. Interesuje się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.

Szczegóły

Data:
17 czerwca, 2018
Czas:
10:00 - 13:00
Wydarzenia kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/182823189223712/

Organizatorzy

Kasia Witek-Sokołowska
Alicja Zieńko

Miejsce

Good Move
ul. Łojewska 3
Warszawa, 03-392 Polska
+ Google Map