TRE® Providerzy

TRENER TRE® - Licencjonowany, międzynarodowy nauczyciel

Elżbieta Pakoca

Elżbieta Pakoca

Od ponad 20 lat pracuję z ludźmi; w szpitalu, centrum rehabilitacji, w prywatnym gabinecie. I niemalże od zawsze szukałam odpowiedzi na pytanie: jak można pomóc ludziom odzyskać zdrowie fizyczne, psychiczne, poczucie wewnętrznej harmonii, kontakt z ciałem.

W swojej karierze zawodowej stosowałam różne metody pracy z ciałem: rehabilitację, masaż, ćwiczenia, pracę z oddechem, osteopatię, terapię manualną. Wiedziałam jednak, że każdy z nas ma w sobie „lekarza”, który potrafi zdziałać cuda i wciąż szukałam skutecznego sposobu, by ten niezwykły mechanizm uruchomić.

Kiedy trafiłam na pierwszą książkę Alexandra Lowen’a, a później na materiały o TRE® David’a Berceli’ego, poczułam, że wreszcie, po latach poszukiwań, znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Ukończyłam wszystkie etapy szkolenia w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech u dr David’a Berceli’ego i zostałam Licencjonowanym Nauczycielem Metody TRE® – ćwiczeń uwalniających od traumy i stresu. Obecnie jestem jedną z ok. 20 osób w Europie na tym poziomie certyfikacji (Level III). Ponadto ukończyłam 4-letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej (wg. A. Lowen’a) w instytucie IIBA z Zurychu i jestem Certyfikowanym Terapeutą w nurcie Analizy Bioenergetycznej (CBT).

Odkrywam w sobie to, czego szukałam tyle lat, i dzięki czemu mogę wreszcie pomagać ludziom w uwalnianiu się od blokad, które utrudniają im życie. Swoją wiedzę i doświadczenie pragnę przekazać innym poprzez szkolenia i warsztaty, na które serdecznie zapraszam.

Natura i ludzkie ciało są dla mnie fascynującą tajemnicą, której odkrywanie nigdy mnie nie nudzi.

tre@tre-polska.pl

+48 600 46 46 46

Visit Website

Trener TRE® - Licencjonowany, międzynarodowy nauczyciel

Joanna Wołoszczuk

Joanna Wołoszczuk

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w Analizie Bioenergetycznej Alexandra Lowena, praktykiem SE Petera Levine oraz do roku 2020 certyfikowanym trenerem ćwiczeń TRE®. 

W  roku 2010 w drodze poszukiwań i działań na rzecz rozwoju Analizy Bioenergetycznej w Polsce poprzez wydawanie książek Aleksandra Lowena, warsztaty i  organizację I Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej spotkałam się z metodą TRE® Davida Berceliego. W roku 2011  zaprosiłam twórcę metody do Polski celem przeprowadzenia I Szkolenia TRE®. 

Aby pomóc metodzie TRE®  zakorzenić się w Polsce, wydałam książkę Dawida Berceliego „Zaufaj Ciału”, jak również opracowanie pod redakcją twórcy TRE Davida Berceliego „Shake it off” oraz zainicjowałam stworzenie  Polskiego Stowarzyszenia TRE®.

W mojej drodze osobistej i zawodowej zaufałam ciału i poddałam się jego mądrości. Wiele lat uczyłam się rozumienia pracy z ciałem i traumą. Dzieliłam się tą wiedza z innymi poprzez szkolenia, TRE®, warsztaty i superwizje oraz wydane przez Centrum Pracy z Ciałem książki.

Pracuje w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie, w miejscu, które było moim marzeniem i które udało mi się zrealizować . Pracuję z osobami szukającymi pomocy. Pomagam nawiązać kontakt z porzuconym, sztywnym od napięć ciałem i tutaj w bezpiecznym otoczeniu towarzyszę tym, którzy odważyli się zmierzyć ze sobą…

Więcej o mnie i o tym jak pracuję  www.joannawoloszczuk.pl

biuro@centrumpracyzcialem.pl

+48 608 613 989

Visit Website

TRE® NAUCZYCIEL (w trakcie szkolenia)

Krzysztof Karauda

Krzysztof Karauda

Nazywam się Krzysztof R. Karauda, zajmuje się psychoterapią indywidualną, par, rodzin i małżeństw, prowadzę Ustawienia Systemowe rodzinne i biznesowe a od stycznia 2017 r. jestem TRE® Providerem i prowadzę indywidualne oraz grupowe sesje TRE®.

kkarauda@yahoo.com

+48 502 977 117

Visit Website

Zaawansowany TRE® Provider (w superwizji u Ingrid Renegass)

Grażyna Okulska

Grażyna Okulska

W latach 2011-2012 dr David Berceli i niemiecki terapeuta Heiner Steckel poprowadzili pierwsze w Polsce szkolenie dla przyszłych Facilitatorów TRE® (obecnie Providerów TRE®), w którym uczestniczyłam i certyfikowałam umiejętności, pozwalające na prowadzenie indywidualnych i grupowych sesji TRE®. Początek mojej historii z metodą TRE® miał związek z poszukiwaniem sposobu na powrót do zdrowia i równowagi po wypadku narciarskim i operacji kolana w 2010 roku.   

W kolejnych latach rozwijałam swój proces w oparciu o własną praktykę, superwizje i wymianę doświadczeń na warsztatach z innymi nauczycielami i providerami.

Najważniejsze spotkania szkoleniowe, w których uczestniczyłam to:

– z dr Davidem Bercelim – Superwizja zaawansowana, Cefalu, Włochy 2013r.

– z Chrisem Balsleyem – Superwizja grupowa TRE®, Centrum pracy z ciałem, Koszalin, 2014r.

– z dr Melanie Salmon (Advanced TRE Masterclass) – Superwizja grupowa – praca z dziećmi i młodzieżą  metodą TRE®, Warszawa, 2014r.

– z dr Davidem Bercelim – Superwizja zaawansowana, a także udział w całodniowym warsztacie TRE® dla strażaków i osób współpracujących ze służb specjalnych, Warszawa, 2015r.

– z Michaelem Nissenem – Superwizja grupowa, praca metodą TRE® z osobami chorującymi na stwardnienie rozsiane, Warszawa 2016r.

– z Elżbietą Pakocą i Joanną Olchowik – Superwizje grupowe praktyków i facilitatorów TRE®

Obecnie jestem w trakcie szkolenia i superwizji dla poziomu mentora.

TRE® stało się moją ulubionym sposobem kontaktu ze sobą, z innymi ludźmi i z naturą, której żywą częścią jest mój organizm.

Wcześniej, bo od 2005r., w poszukiwaniu drogi do kontaktu z ciałem i emocjami prowadziła mnie kilkuletnia praktyka 5 Rytmów wg Gabriel Roth i choć przerwana wspomnianym wypadkiem narciarskim, to towarzyszy mi nadal.

Ciekawość odczuwania, spojrzenia, rozumienia siebie i wzajemnych relacji kierowała także moim wyborem ukończenia kierunku studiów w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych ze specjalizacją Mediacji, negocjacji (2000), a także ukończenia trenerskiego szkolenia prowadzenia warsztatów umiejętności psychospołecznych (2002).

W trzydziestoletniej pracy zawodowej moje główne doświadczenia wiążą się z logistyką i zarządzaniem zespołami w dużych firmach różnych branż. W ostatnich latach zadania zawodowe wykonuję w ramach własnej działalności gospodarczej. 

grazyna@cwiczeniatre.pl

+48 692 318 024

Visit Website

Zaawansowany TRE® Provider

Lucyna Kostkowska

Lucyna Kostkowska

Jestem Certyfikowanym Providerem metody TRE®, zarówno w pracy z klientami indywidualnymi, jak i grupami. Uczyłam się TRE® u różnych wspaniałych nauczycieli, również u twórcy tej metody Davida Barceli’ego. Z wykształcenia jestem historykiem i nauczycielem wychowania fizycznego, z zamiłowania karateką i trenerem personalnym. Posiadam 30 letnie doświadczenie w pracy z ciałem (indywidualnej i grupowej). Wykorzystuję różne metody aktywności ruchowej, dopasowując je do możliwości i potrzeb moich studentów (przedział wiekowy od 12 do 80 lat). Metoda TRE® wspaniale wpisuje się w moje holistyczne podejście do człowieka. Pozytywne efekty metody TRE® obserwuję nie tylko wśród moich studentów, ale u siebie. Jest to fascynujący proces zmian, sprawiający, że życie codzienne jest bardziej barwne i interesujące, po prostu łatwiejsze.
 
Studio „BeFit” prowadzone przez Lucynę Kostkowską od 20 lat zajmuje się prowadzeniem zajęć poprawiających sprawność fizyczną indywidualnych klientów. Lucyna Kostkowska jako trener personalny wykorzystuje różne metody aktywności ruchowej, dopasowując je do możliwości i potrzeb indywidualnych (przedział wiekowy od 12 do 80 lat). Od 3 lat zajmuje się również nauczaniem i propagowaniem metody TRE® dla grup oraz klientów indywidualnych, jako jej certyfikowany provider. 
 

studiobefitpolska@gmail.com

+48 601 151 825

Visit Website

Zaawansowany TRE® Provider

Roberta Czarnecka

Roberta Czarnecka

Witam serdecznie. Pracuję z ludźmi od 15lat, działam jako TRE Provider od 2014 roku. Z wykształcenia jestem też terapeutką zajęciową oraz pedagogiem. Od listopada 2018 jestem w szkoleniu NARM™ (NeuroAffective Relation Model ) zorientowanym na leczenie traumy relacji i przywiązania poprzez pracę nad wczesnymi nieświadomymi wzorcami zerwania więzi, które wpływają na naszą tożsamość, emocje, fizjologię oraz zachowania.

W pracy zorientowana jestem na odkrycie i rozwijanie indywidualnego potencjału każdej osoby, na pomoc w zrozumienie siebie, swoich reakcji – a zwłaszcza reakcji ciała w obliczu stresu i traumy, oraz na towarzyszenie w procesie odzyskiwania spokoju i równowagi. Skutecznie zaznajamiam z tajnikami ćwiczeń TRE tak by każdy ugruntował się w nich na tyle by móc ćwiczyć samodzielnie w domu w razie potrzeby. Prowadząc warsztaty grupowe dostosowuję ich program do potrzeb uczestników, w razie potrzeby korzystam ze współpracy z innymi profesjonalistami.

Pracuję zarówno z dorosłymi, młodzieżą, seniorami, jak i z dziećmi. Pracuję indywidualnie oraz z grupami, lokalnie w Warszawie lub wyjazdowo (Białystok, Poznań, Wrocław, Legnica). W 2018 roku między innymi prowadziłam warsztaty TRE dla kadry ośrodka preadopcyjnego TuliLuli w Łodzi, przybliżałam zagadnienia użyteczności TRE dla zachowania bezpieczeństwa i odporności społeczności lokalnych w obliczu potencjalnych zagrożeń na konferencji Instytutu Zarządzania Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie. Wspieram rozpowszechnianie wiedzy o TRE, reakcjach stresowych ciała i umysłu, świadomości istnienia dróg i metod radzenia sobie w takich sytuacjach, oraz zapobiegania potencjalnym zaburzeniom. Prywatnie pasjonuje mnie także świat przyrody, zielarstwa, ekologii a także sztuki.

Zapraszam do kontaktu i współpracy Roberta Czarnecka


I do work as a TRE Provider with adults, teenagers, seniors and children. I work individually and with groups, locally in Warsaw or away. Feel free to contact me. Robert Czarnecka

500 372 515

Visit Website

Wyślij maila

Zaawansowany TRE® Provider

Beata Marciniak

Beata Marciniak

Kulturoznawca, refleksolog, pasjonatka tańca i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
w szkoleniu na psychoterapeutkę w nurcie Analizy Bioenergetycznej.  

beabeam@o2.pl

+48 508 341 607

TRE® Provider

Dorota Wejner

Dorota Wejner

Jestem psychoterapeutką pracującą w nurcie pracy z ciałem wg Alexandra Lowena. W trakcie 4-letniego szkolenia z Analizy Bioenergetycznej organizowanego we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundacją Dr Alexandra Lowena w USA, wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii. W procesie certyfikacji CBT (Certified Bioenergetic Therapist).

Od kilku lat prowadzę prywatną praktykę uwalniania skutków stresu i traum poprzez pracę z ciałem. Jestem certyfikowanym Providerem Metody TRE® (Tension and Trauma Releasing Exercises) w pracy z klientem indywidualnym oraz grupami. Miałam przyjemność uczyć się również u samego twórcy metody Davida Berceli’ego, jak również asystować mu podczas warsztatów realizowanych w Polsce. W swojej praktyce wykorzystuję również Masaż Dotyk Motyla dr Ewy Reich. Szkoliłam się u Richarda Overly, bliskiego współpracownika Ewy Reich. 

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej oraz International Institut for Bioenergetic Analysis. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

Ponadto mam za sobą 20 lat doświadczenia jako menedżer, trener, mediator i moderator zmian organizacyjnych w krajowych oraz międzynarodowych firmach.

Wspieram ludzi na płaszczyźnie osobistej jak i zawodowej, traktując człowieka jako jedność na poziomie psychicznym oraz fizycznym.

info@dorotawejner.pl

+48 605 151 676

Visit Website

TRE® Provider

Alicja Maja

Alicja Maja

Ukończyłam Pedagogikę Ogólną na UW, Szkołę Trenerów Metrum w Warszawie, Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych w Krakowie, 2 stopnie malarstwa intuicyjnego Vedic Art, liczne warsztaty rozwoju osobistego, w tym Treningi Interpersonalne i Twórcze. Od 2007r. prowadzę zajęcia wg autorskiego programu pod hasłem „Ekspresja Koloru”. Warsztaty bazują na pracy z ruchem ekspresyjnym, wizualizacjami i na malowaniu intuicyjnym. Metody TRE® uczyłam się w latach 2010-11 na warsztatach dr Davida Berceli’ego i Heinera Steckela – w ramach szkolenia TRE®, zorganizowanego przez Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Koszalinie. Od 2012 roku prowadzę w Warszawie sesje indywidualne i grupowe TRE® oraz warsztaty TRE® & Bodywork, łącząc różne formy pracy z ciałem i intuicją, m.in. taniec ekspresyjny, rysowanie mandal, rysunek ciała, Od listopada 2013 współpracuję z krakowskim Ośrodkiem Rozwoju i Terapii „Do Źródła”, prowadząc warsztaty TRE® & Bodywork oraz sesje indywidualne.

alicja_maja@wp.pl

+48 501 866 335

Visit Website

TRE® Provider

Małgorzata Lachs - Wrzesiewska

Małgorzata Lachs - Wrzesiewska

I graduated Adam Mickiewicz University in Poznań with MA in Psychology and completed the full training in Gestalt Therapy Institute to become a Gestalt therapist. I obtained a European Certificate of Psychotherapy EAGT and ECP. I am a certified TRE® Provider (Trauma Releasing Exercises – development through the body). I run a private psychotherapeutic and coaching practice (QEC).

Ten years ago (2008) I took a role of AC/DC ASSESSOR for the first time. Since then I have been participating in the processes of the assessment of the employee competence within my company as well as a freelancer. My biggest asset is a keen sense of observation and rich experience. Last years I was happy to win IPMA prizes for the best managed social project in Poland in 2017 and 2016 as a part of a team that was designing Management Office in City Hall in Wrocław (process of Assessment Centre and then Development Centre). As a result of working in EY position I built up a know-how on how to research interesting developing subjects and manage the sale of the training centres. Thanks to this experience I have organized eight international trainings, hosting the participants from three continents.

PROFESSIONAL EXPERIENCE:
− 6 000 hours of individual work with clients in the field of
self-development and psychotherapy
− for 10 years taking a role of AC/DC Assessor for the companies like
Sandvik Polska Sp z o.o. for Management Team; Interactive Agency
„Symetria“ for a position of Management Director; Synthos S.A. for key
employees in Energy Technology Department; Smartway Logistics B.V. for a
position of Transportation Planning Supervisors; Kennametal Polska Sp. z
o.o. for sales representatives;Imperial Tobacco S.A., for RM Managers;
Utex Sp. z o.o. for Management Team; Polish Airline LOT – Polskie Porty
Lotnicze S.A. for Management Team; R. Twinings Company Sp. z o.o. for a
position of Technical Operator

PRIVATE: Travel&Sea Lover

 

Jestem psychoterapeutą Gestalt (Instytut Terapii Gestalt w Krakowie) i psychologiem o specjalności klinicznej (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza). Ukończyłam także Analizę Transakcyjną na poziomie testu 101. W Warszawie prowadzę prywatną praktykę. Od kilku lat badam kompetencje pracowników w projektach Assessment Centre i Development Centre w firmach o różnych branżach. Pracuję z osobami, które poszukują możliwości wzrostu, rozwoju, ugruntowywania się. W swojej pracy patrzę na osoby nie poprzez ich trudności, choroby, ale poprzez ich zasoby i możliwości. Każdy kontakt z osobą, która poszukuje swojej drogi rozwoju jest dla mnie ogromną radością. Tak jest też z TRE®. Wykonywanie TRE® umacnia poprzez rozluźnienie i daje pewność siebie. Pozwala pozbyć się napięć i stresów skumulowanych w ciele, co ma bezpośredni wpływ na emocje i myśli. Ułatwia ekspresję prawdziwego JA. Gdybym miała jeszcze raz wziąć udział w zajęciach poświęconych TRE® zrobiłabym to bez dwóch zdań. Jedno z najlepszych doświadczeń i odkryć w moim życiu! Bycie sobą.

 

ml@instytutdoswiadczania.pl

+48 500 223 687

Visit Website

TRE® Provider

Katarzyna Janczuk

Katarzyna Janczuk

Trener Umiejętności Psychologicznych, Trener Biznesu, Licencjonowany Konsultant międzynarodowych narzędzi psychometrycznych; Facet5 i MBTI®

Kilkanaście lat pracowałam w dynamicznym i zmiennym środowisku biznesowym na menedżerskich stanowiskach. Obecnie, od wielu lat prowadzę szkolenia łączące moją praktyczną znajomość narzędzi biznesowych i psychologicznych.

W moich szkoleniach ważne jest nie tylko rozwijanie kompetencji niezbędnych w biznesie, ale też uwalnianie potencjału ludzi poprzez wskazanie ich talentów i uczenie umiejętności radzenia sobie z codziennym stresem.

Odkrycie ćwiczeń TRE®, a później uczestnictwo w warsztatach certyfikacyjnych stało się dla mnie początkiem mojej wewnętrznej zmiany, zwiększenia energii i wiary, że „ciało wie lepiej”. Moc metody TRE® przy jednoczesnej prostocie doceniają osoby, z którymi pracuję.

Od moich klientów słyszę: „moje ciało żyje”, „czuję swoje ciało”, „lepiej śpię”, „radość życia”, „mam więcej energii i chęci do działania”, „spotykam się z moimi emocjami”, „czuję większą elastyczność ciała”. Niezwykła metoda.

Niech żyje TRE®!

katarzyna.janczuk@egotrain.pl

+48 602 666 883

TRE® Provider

Paweł Piotrowski

Paweł Piotrowski

Na pierwszy warsztat TRE, który prowadziła Ela Pakoca trafiłem z przekonaniem, że wiem o sobie już wszystko. Ta pewność towarzyszyła mi jedynie do momentu poruszenia ciała, doświadczenia wibracji. Pojawiły się wtedy – z jednej strony ekscytacja nowymi doznaniami, z drugiej poczucie dotykania czegoś nieprzewidywalnego, tajemniczego.

Proces szkolenia i superwizji pozwolił mi jednocześnie na eksplorację w głąb i rozwój na zewnątrz. W praktyce przekłada się to na wyrażanie i odczuwanie siebie poza dawniej ustanowione granice, przeżywanie doświadczeń poprzez pulsujące ciało, świadomy oddech.

Poza sesjami TRE prowadzę i tworzę darmowe warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia i warsztaty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli w placówkach oświatowych na terenie całego kraju.

tresciciala@gmail.com

504 996 035

TRE® Provider

Beata Machnikowska

Beata Machnikowska

Od zawsze czułam, że istnieje nierozerwalny związek między ciałem i umysłem, że człowieka należy postrzegać jako całość. Wierzyłam, że wszystko co nas w życiu spotyka zostawia w nas trwały ślad, zarówno w naszym umyśle, duszy jak i ciele. Gdy poznałam TRE moje ciało przeczuwało, że ta piękna metoda zmieni moje życie. Poczułam, że to „moja” droga.

Po ponad rocznym procesie nauki, ale przede wszystkim procesie własnego rozwoju, przez który poprowadziła mnie wspaniała nauczycielka Elżbieta Pakoca, stałam się gotowa aby dzielić się nią z innymi. Superwizja z Davidem Bercelim pozwoliła spojrzeć mi na TRE, jako piękną sztukę obcowania  z ciałem, które w swej mądrości potrafi przywrócić równowagę całemu organizmowi.

Moje życie opieram na 5 wartościach: balans, rodzina, rozwój, relacje, przyjaciele

Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka dwóch, wspaniałych dorosłych córek. W wolnym czasie ćwiczę jogę, biegam i chodzę z kijkami.

Przyjmuję: Warszawa/Konstancin

beata.machnikowska@gmail.com

608 684 484

Visit Website

TRE® Provider / Mentor

Magdalena Kotwicka

Magdalena Kotwicka

Moja przygoda z TRE zaczęła się we wrześniu 2014 r. – trochę niespodziewanie i pochłonęła mnie w całości. Najbliższa mi osoba od wielu lat zajmująca się pracą z ciałem i mój codzienny kontakt z pacjentami, z roku na rok uświadamiał mi, że zarówno w moim, jak i wielu innych przypadkach sama praca z ciałem bez uwolnienia napięć emocjonalnych, nie wystarczy. Od momentu pierwszego spotkania, wyklarowałam sobie w głowie nową drogę – życiową i zawodową. Od TRE rozpoczęły się moje szybkie i intensywne zmiany – w moim ciele, mojej głowie i planach na przyszłość. Certyfikacja TRE była dla mnie swoistą i burzliwą psychoterapią, a wgląd w siebie jaki osiągnęłam przyczynił się do jeszcze większego uświadomienia sobie, jak szczęśliwą osobą jestem. Obserwacja „mocy” TRE, z dnia na dzień coraz bardziej mnie zaskakiwała i rozkochiwała w metodzie.

Moja droga zawodowa, która do tej pory związana była z „twardym” prawem pracy okazała się mało ciekawa i inspirująca. Z kolei praca z ludźmi metodą TRE – obserwacja, ile tak prosta metoda może zdziałać – okazała się tym, co dodaje mi skrzydeł i zwiększa uczucie spełnienia.

Od 2017 r. wraz z coraz większym kontaktem ze sobą, czułam coraz większą potrzebę kontaktu z naturą. Z niej powstała nowa inicjatywa: Stajnia Bella. Wraz z zakupem kolejnych koni, pojawieniem się psa i planami kolejnych zwierząt a także spotkaniem konkretnych ludzi na mojej drodze, Stajnia stała się Centrum Edukacji i Terapii w Asyście Zwierząt. To tu prowadzę zajęcia grupowe i warsztaty, bo jedno doskonale łączy się z drugim.

Dzięki TRE poprawił się stan mojego ciała, emocje zmieniły się z wroga w przyjaciela, a relacje z bliskimi w końcu wyglądają tak, jak tego pragnęłam. Więc chcę się tym dzielić.

info@arsmedis.pl

501 442 622

Visit Website

TRE® Provider

Agnieszka Konkel

Agnieszka Konkel

Od kilku lat zgłębiam tajniki pracy z ciałem, jako sposobu osiągania dobrostanu poprzez połączenie z wrodzonym systemem inteligencji całej naszej jaźni.

Od 2015r. jestem facilitatorem Sundao® ISM (Integral Somatic Method), holistycznej metody urzeczywistnienia/ucieleśnienia uważności w mistrzostwie osobistym i zawodowym. Zawiera ona m.in. zbiór technik obejmujących ćwiczenia fizyczne połączone z odpowiednim oddechem i medytacją, czyli jest swoistą medytacją w ruchu.

Od 2016 roku jestem Providerem TRE® i mam przyjemność towarzyszenia innym w pogłębianiu ich kontaktu ze sobą, ze swoimi uczuciami, emocjami i ze swoim ciałem. TRE® jest także częścią mojej podróży do samej siebie. Myślę, że ta podróż nie ma końca, co sprawia, że jest jeszcze bardziej fascynująca.

Zarówno TRE®, jak i Sundao® uczy mnie w jaki sposób pracować z człowiekiem, aby podnosić elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne, siłę życiową, witalność, zdolności adaptacyjne oraz wprowadzać trwałe zmiany; żeby żyć pełniej i radośniej, odzyskać autentyczność, kreatywność i prawdziwą zdolność tworzenia.

Ponadto pasjonuje mnie psychogenealogia transgeneracyjna, co skłoniło mnie do podjęcia kolejnych studiów – psychologii na SWPS-ie, a także różne metody uzdrawiania, nazywane alternatywnymi. Jestem również Praktykiem Access Bars®.

agnieszka.konkel@wp.pl

602 320 000

Visit Website

TRE® Provider

Anna Tymes

Anna Tymes

Jestem certyfikowanym Providerem TRE®. Od 2004 roku tworzę Ośrodek Tańca, Ruchu i Rozwoju 11. Dom. W ramach jego działalności prowadzę zajęcia taneczne i organizuje warsztaty rozwojowe, ruchowe, wokalne. 

anna.tymes@11dom.pl

505 954 250

Visit Website

TRE® Provider

Tomasz Zwoliński

Tomasz Zwoliński

(mgr fizjoterapii i wychowania fizycznego)

Doświadczenie zawodowe uzupełniał podczas studiów na Wydziale Sportu Windesheim University w Zwolle (Holandia) oraz licznych praktyk zawodowych w Polsce i w Bad Salzuflen (Niemcy).

zwolt@wp.pl

609 649 422

TRE® Provider

Beata Mieńkowska

Beata Mieńkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Psycholog, Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej /certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego/. Terapeuta, praktyk TRE®. Towarzyszyła polskim sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, Atenach i Pekinie. Współpracowała z wieloma Związkami Sportowymi.

W ramach projektu „Otylia Swim Tour” prowadzi psychoedukację Trenerów oraz Rodziców dzieci trenujących pływanie.

beata.mienkowska@hotmail.com

602 899 784

TRE® Provider

Małgorzata Szczyglak

Małgorzata Szczyglak

Jestem psychologiem (Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS Sopot) i psychoonkologiem (Gdański Uniwersytet Medyczny). Udzielam się również jako woluntariusz w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku oraz w Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Za sobą mam kilkanaście lat pracy w korporacji.

TRE® jest świetnym uzupełnieniem w mojej pracy. Doskonałym, naturalnym narzędziem dostępnym dla moich klientów i dla mnie. Dzięki TRE® jestem spokojniejsza, szybko redukuję poziom napięcia. TRE® zaskakuje swoją prostotą i skutecznością.

Zapraszam na zajęcia indywidualne i grupowe.

malgorzata.szczyglak72@gmail.com

509 655 543

TRE® Provider

Ryszard Tafel

Ryszard Tafel

TRE pojawiło się w moim życiu jako konsekwencja szkolenia w Analizie Bioenergetycznej. Ujęło mnie prostotą i skutecznością działania w wielu dolegliwościach psycho-fizycznych. Dostępne prawie dla każdego od dzieci aż po seniorów. Mam przyjemność pracować z TRE z klientami z różnych grup zawodowych, od uczniów przez sportowców najwyższego wyczynu ,menadżerów aż po żołnierzy elitarnych jednostek wojskowych. Obecnie wraz ze swoją narzeczoną Magdaleną Kwaśniewską tworzymy sopockie centrum pracy z ciałem REMEDIUM. W ramach wspólnego autorskiego programu prowadzimy warsztaty dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz instytucji państwowych. Pomagamy odnaleźć w życiu równowagę , zachowując siłę i energię .

rejestracja@remedium-cr.pl

601 175 555

Visit Website

TRE® Provider

Magdalena Kwaśniewska

Magdalena Kwaśniewska

……TRE pojawiło się w moim życiu niespodziewanie jakby przez przypadek …. ale jak to się mówi: w życiu nie ma przypadków. Najpierw mnie zaskoczyło, potem złościło a na koniec na tyle zaintrygowało, że postanowiłam poznać je głębiej, od strony warsztatu. W trakcie rocznej pracy z TRE sama przeszłam głęboki proces zmian. TRE poznałam po wydarzeniach, które niczym „tsunami” zamieszały całym moim dotychczasowym życiem. Praca z moim ciałem pomogła mi poczuć ile mam w sobie siły i gotowości na rozpoczęcie nowego i bardzo twórczego etapu życia”.

Jestem Coach-em pracującym z klientami w oparciu o nowatorską metodę MindSonar (narzędzie psychometryczne) Po trzynastu latach pracy na stanowisku menadżerskim w ogólnokrajowej firmie handlowej sięgnęłam po swoją pasję . Teraz łącze doświadczenie biznesowe z wiedzą rozwoju osobistego. TRE jest dla mnie doskonałą metodą pracy z ludźmi , drogą pomocy i rozwoju. Obecnie wraz ze swoim narzeczonym Ryszardem Tafel tworzymy sopockie centrum pracy z ciałem REMEDIUM. W ramach wspólnego autorskiego programu prowadzimy warsztaty dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz instytucji państwowych. Pomagamy odnaleźć w życiu równowagę , zachowując siłę i energię.

rejestracja@remedium-cr.pl

601 175 555

Visit Website

TRE® Provider

Grzegorz Gizler

Grzegorz Gizler

Jestem doradcą zawodowym i personalnym, psychoterapeutą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( w trakcie szkolenia).

gizlergrzegorz@gmail.com

516 610 171

TRE® Provider

Magdalena Smoleń

Magdalena Smoleń

Uwielbiam kontakt z ludźmi. Prowadzę prywatny gabinet rozwoju i terapii, a także jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej WEAIiIB AGH w Krakowie, gdzie zajmuje się analizą sygnałów biomedycznych człowieka w różnych stanach aktywności psychicznej i fizycznej. Szkolę się na psychoterapeutę w metodzie Core Energetics, integrującej pracę w obszarze umysłu, ciała i ducha. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Core Energetics Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą. Posiadam następujące wykształcenie:

 • Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna – doktor nauk technicznych, AGH w Krakowie, agh.edu.pl 
 • Fizyka Medyczna i Dozymetria – magister inżynier, AGH w Krakowie, agh.edu.pl 
 • Masaż Pelohapeloha.pl, Łódź
 • Bioterapiametodadomancica.pl, Bled, Słowenia
 • TRE – Tension and Trauma Releasing Exercisestre-trauma.pl, Koszalin
 • Hipnozahipnoza.org.pl, Kraków.

Aktywnie pasjonuję się sportem, szczególnie piłką nożną i sztukami walki.

m-smolen@wp.pl

512 501 525

Visit Website

TRE® Provider

Anna Muszyńska – Dowiatt

Anna Muszyńska – Dowiatt

Psycholog, psychoterapeuta.

annadowiatt@op.pl

501 682 915

TRE® Provider

Krzysztof Wadelski

Krzysztof Wadelski

 • Terapeuta;
 • Terapeuta oddechu – Certyfikowany praktyk BioDynamic Breath & Trauma Release System® (European Institute Of Body Oriented Healing Arts;
 • Trener Certified Practitioner of TRE®  Level I, Level II 
  (certyfikat w międzynarodowym systemie klasyfikacji poziom I i poziom II) Tension & Trauma Releasing Exercises;
 • Certyfikowany praktyk Touch For Health (Dotyk dla Zdrowia) stop.I, II i III;
 • Praktyk GBE (Łagodna Bio-Energetyka dr Ewy Reich);
 • Instruktor metody Butejki – Akredytacja Buteyko Clinic International;
 • Akredytacja AADP  (American Association of Drugless Practitioners);
 • Masażysta;
 • Instruktor ćwiczeń psychofizycznych;
 • Instruktor Nordic Walking;
 • Praktyk Original Play®;
 • Wychowawca wypoczynku;
 • Absolwent Instytutu Psychologii Stosowanej (IPS) w Warszawie;
 • Absolwent Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania;
 • Współzałożyciel CURSUS Profilaktyka i Promocja Zdrowia;
 • Absolwent Akademii Dietetyki w Łodzi;
 • Wiceprezes Stowarzyszenia “Wsparcie i Samorozwój”
 • Współzałożyciel Pracowni UwolnijCiało.pl.

info@uwolnijcialo.pl

501 822 856

Visit Website

TRE® Provider

Bartosz Mitka

Bartosz Mitka

Jestem Certyfikowanym Psychologiem Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Psychoterapeutą w nurcie integracyjnym.

bartek@mitka.pl

605 093 143

TRE® Provider

Katarzyna Magdalena Blicharz

Katarzyna Magdalena Blicharz

Ukończyłam studia magisterskie ze specjalizacją z psychoterapii na 
Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Po studiach pracowałam w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie, gdzie 
doświadczyłam, czym jest psychologiczna praca poprzez ciało. Poznałam 
podstawy Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena oraz ćwiczenia TRE® 
(metoda pomagająca pokonać skutki trudnych życiowych doświadczeń, traum 
i stresu) dr. Davida Berceliego. Ukończyłam certyfikowane szkolenie 
TRE®, otrzymałam certyfikat TRE® Providera uprawniający do pracy z 
klientem indywidualnym oraz z grupą. Asystowałam podczas warsztatów 
szkoleniowych TRE®, pomagałam w organizacji i brałam udział w 
Zaawansowanej Superwizji TRE® prowadzonej w Polsce przez twórcę metody. 
Uczestniczyłam również w Zaawansowanej Superwizji TRE® prowadzonej przez 
dr Melanie Salmon, podczas której poznałam techniki pracy z dziećmi.

Ukończyłam szkolenie z terapii EMDR (forma psychoterapii, która pomaga w 
poradzeniu sobie z emocjonalnymi konsekwencjami trudnych życiowych 
doświadczeń) na poziomie I i II oraz brałam udział w seminarium pracy z 
dziećmi za pomocą tej metody.

Pracowałam w Wiosce Dziecięcej SOS w Karlinie oraz w Młodzieżowej 
Wspólnocie Mieszkaniowej w Koszalinie, gdzie miałam okazje prowadzić 
zajęcia terapeutyczne oraz warsztaty rozwojowe dla dzieci i młodzieży.

Obecnie współpracuje z Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w 
Koszalinie w oddziale stacjonarnym, Hospicjum Domowym oraz w Poradni 
Medycyny Paliatywnej, gdzie towarzyszę pacjentom i ich rodzinom w 
doświadczanych trudnościach.

Jestem również w procesie 4-letniego szkolenia na psychoterapeutę w 
nurcie integracyjnym w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w 
Warszawie.

Od 2016 roku prowadzę prywatny gabinet, w którym pracuję w obszarach 
wsparcia psychologicznego, terapii i rozwoju.

psycholog@kmblicharz.pl

724 129 607

Visit Website

TRE® Provider

Monika Żybko

Monika Żybko

 • TRE® Provider – Poziom II
 • Psycholog
 • Terapeuta EMDR
 • Nauczyciel wychowania fizycznego
 • Technik masażysta
 • Terapeutka metodą Terapii Czaszkowo-Krzyżowej

Swoją przygodę z TRE® odbyłam u Elżbiety Pakocy. Uczestniczyłam również w warsztacie z dr Melanie Salmon oraz w warsztacie superwizyjnym z autorem metody, dr David’em Berceli’m.

Ukończyłam studia z psychologii na Uniwersytecie SWPS, a także studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Jestem również technikiem masażystą oraz zdobyłam liczne certyfikaty dodatkowe z zakresu masażu. Od kilku miesięcy w nurcie moich zainteresowań znajduje się terapia czaszkowo-krzyżowa, z której ukończyłam szkolenie certyfikacyjne.

Praktykuję z wielką przyjemnością za pomocą TRE® i innych metod w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, ale też na całym Pomorzu i całej Polsce. Pracuję z każdą grupą wiekową (również z dziećmi i seniorami) oraz niezależnie od stopnia sprawności ruchowej. Każdy człowiek jest dla mnie ciekawym doświadczeniem.

monikazybko@gmail.com

781 251 861

Visit Website

TRE® Provider

Beata Krzyżyńska

Beata Krzyżyńska

Psycholog, socjoterapeuta, nauczyciel akademicki.

Moja droga z TRE® trwa od 2012 roku. Odczuwam wdzięczność wobec ludzi, którzy mnie do praktykowania TRE® zachęcili, którzy pokazali mi jak skutecznie pozbywać się napięć z ciała i towarzyszyli w nierzadko trudnych przeżyciach.

Jestem także wdzięczna sobie, za to, że miałam odwagę i siłę aby przyjąć TRE® do swojego życia, bo dla mnie TRE® to ZMIANA. A zmiana czasem bywa trudna.

Spoglądając wstecz, ale stojąc twardo na nogach w tu i teraz, mogę śmiało powiedzieć, że TRE® odegrało niebagatelną rolę w moim życiu, w pewnym sensie wytyczyło jego dalszą drogę i wspomogło rozwój.

Pierwszym i najważniejszym krokiem w mojej praktyce pracy z ciałem była praca ze sobą, ze swoim ciałem, jego ograniczeniami i trudnymi emocjami, a od 2015 roku metodę TRE® wykorzystuję w pracy z ludźmi. Próbuję przekazywać to, czego nauczyłam się i doświadczyłam w trakcie szkoleń i superwizji, ale także to, co sama dostałam od innych – uznanie potrzeb ciała, szacunek, troskę, dobro, zaangażowanie i autentyczność.

Ukończyłam studia techniczne, następnie studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz resocjalizacji i socjoterapii, a także studia psychologiczne.

W międzyczasie brałam udział w wielu warsztatach rozwoju osobistego oraz szkoleniach, m.in. w szkoleniu z zakresu bajkoterapii klinicznej, kursie terapeutycznym z zakresu stosowania Metody Feuersteina – Instrumental Enrichment® (terapia funkcji poznawczych), kursie certyfikacyjnym „Trener umiejętności społecznych TUS SST”, szkoleniu „Racjonalna Terapia Zachowania –RTZ I”.

Obecnie jestem w trakcie szkolenia Gestalt, nieustannie poszerzam swoją wiedzę oraz pozyskuję nowe kompetencje do pracy z ludźmi.

beata.krzyzynska@wp.pl

504 172 208

TRE® Provider

Małgorzata Czelnik

Małgorzata Czelnik

Praktyk ACCESS BARS® i Praktyk BreathFlow

Trener Rozwoju Osobistego. Life & Career Coach. Praktyk Zarządzania. Facylitator

tel. (+48) 534 964 107

email: rozwoj.kompas@gmail.com

O MNIE:

Nazywam się Gosia Czelnik. Od ponad dwudziestu lat towarzyszę ludziom w rozwoju. W swojej pracy dzielę się rozwiązaniami i wiedzą sprawdzoną przez mnie w praktyce.

Kim jestem?

Providerem TRE. Wprowadzam ciała ludzkie w ruch, aby uwolnić stres i napięcie. Odnaleźć wewnętrzną siłę i spokój.

 

Praktykiem Access Bars i Praktykiem BreathFlow. Sprawiam, że pozwalasz sobie na bycie w lekkości i radości. I odkrywasz, że Twoje ciało jest podarunkiem do bycia i życia.

Mentorem i trenerem. Towarzyszę ludziom w przechodzeniu przez zmianę. Kruszę ograniczenia wynikające z niezdrowych przekonań.

 

Life & Career Coachem. Zadaję pytania, które pozwalają zmienić jakość życia. Zintegrować sferę ducha, emocji, ciała i intelektu.

Praktykiem zarządzania i Facylitatorem. Pomagam osiągnąć zakładane cele. Inspiruję jak budować dobre nawyki i wytrwać w realizacji swoich zamierzeń.

Co robię?

Pomagam ludziom znaleźć drogę do spełnionego życia. Odkrywam w nich możliwości schowane głęboko pod warstwą codziennego zapracowania i braku troski o siebie. Odkrywam możliwości, które pozwalają im iść w kierunku tego, czego pragną. Możliwości, dzięki którym odnajdują swoją życiową drogę, realizują swoje marzenia, pragnienia i cele.

Jak?

Działam w tramach własnej Pracowni Rozwoju Osobistego KOMPAS. Prowadzę programy i sesje indywidualne oraz grupowe warsztaty. Pracuję online i stacjonarnie.

 

Dlaczego?

Robię to, ponieważ głęboko wierzę, że każdy człowiek posiada zasoby i talenty, dzięki którym może być spełniony, a każda droga zaczyna się od pierwszego kroku. Czasem potrzeba tylko kogoś, kto na tej drodze będzie nas wspierał.

 

rozwoj.kompas@gmail.com

+48 534 964 107

Visit Website

TRE® Provider

Magdalena Serafin

Magdalena Serafin

historyk sztuki, specjalista Public Relations, szkoleniowiec
 
Z TRE® spotkałam się poprzez książkę „Zaufaj ciału” D.Berceliego. Myślałam wtedy, że wiem o sobie wszystko, ale dopiero praktyka TRE® pokazała, jak wiele jeszcze potrzebuję pokory i szacunku do ludzi, mimo, że pracuję z nimi 20 lat.
 
Jestem historykiem sztuki, specjalistą Public Relations i szkoleniowcem. Przez lata pracowałam z kobietami i dla kobiet jako doradca wizerunkowy. Czas ten nauczył mnie, jak bardzo boimy się siebie, jak mocno nie mamy kontaktu z własnym ciałem, a tworzymy sobie fasady i maski, aby w jak najlepszej wersji pokazać się światu z lęku przed oceną. TRE® jest czystą prawdą o nas i niesamowite jest to, że mogę podążać tą drogą, towarzysząc ludziom w ich własnym procesie docierania do swojej prawdy ukrytej w ciele.
 
Praktykuję również uważność, która dopełnia TRE®.
 

magdarmed@gmail.com

+48 607 347 238

TRE® Provider

Ilona Opaszowska

Ilona Opaszowska

Jestem psychologiem, trenerem rozwoju osobistego, terapeutą dźwiękiem wg metody Petera Hessa. Specjalizuję się w pracy z emocjami i radzeniu sobie ze stresem.

Od ponad 20 lat pracuję z ludźmi. Zaczynałam od prowadzenia warsztatów z zakresu umiejętności miękkich oraz treningów rozwoju osobistego. Pracę z ciałem zaczęłam w 2010 roku kiedy zafascynowałam się dźwiękiem mis, gongów i jego wpływem na organizm. Dźwięk wykorzystuję zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej. Ponieważ w niektórych przypadkach zdarzało się, że metoda ta była niewystarczająca zaczęłam szukać innych metod i tak trafiłam na TRE.

Początkowo planowałam wykorzystywać tę metodę jako dodatkową do pracy z dźwiękiem. Jednak po pierwszych własnych doświadczeniach z TRE wiedziałam, że ta metoda ma ogromną moc i będę wykorzystywała jako samodzielną metodę.

Dzięki TRE zaczęłam jeszcze bardziej zwracać uwagę na sygnały płynące z mojego ciała, pozbyłam się bólu kręgosłupa, zmniejszyło się ogólne napięcie w ciele.

TRE jest dla mnie doskonałą metodą pozwalającą na poradzenie sobie z codziennym stresem, ale także pracę z traumą.

ilonaopaszowska@interia.pl

+48 697 631 107

TRE® Provider

Renata Oczkowska

Renata Oczkowska

Jestem Providerem TRE®, Coachem EMCC, Trenerem rozwoju osobistego, Trenerem pracy z ciałem oraz Trenerem TUS. Odkąd pamiętam zawsze interesowała mnie szeroko rozumiana tajemnica psychiki ludzkiej. Intrygowała i ciekawiła istota miłości, alchemia szczęścia, kwestia wiary, wpływ przekonań na nasze sukcesy, ciekawość jak daleki wpływ ma nasza podświadomość na to jak układa się nasze życie, a ostatnio istota wpływu tych i innych aspektów na kondycję i zdrowie naszego ciała.

Poszukiwanie zmian w życiu „na lepsze” zaczęłam od samej siebie. Sama przeszłam swoją ścieżkę rozwoju (na której będę do końca swych ziemskich dni) zagłębiając się w głąb siebie różnymi metodami, doświadczając różnych technik. W pewnym momencie życia uznałam, że zgromadzona wiedza jest tak uniwersalna (w prosty sposób prowadzi do doświadczania szczęścia i uwolnienia nieszczęścia), iż postanowiłam pogłębić ją tak, by móc dzielić się nią z innymi: kończąc wiele kursów, uczestnicząc w szeregu warsztatów i treningów, czytając tomy książek i publikacji, czerpiąc mądrość od wielu nauczycieli i mentorów, ale też zwykłych mądrych ludzi.

I tak, ta „wiedza” oraz dzielenie się nią, stało się moją pasją życiową.

Moim marzeniem jest przekazywać tą wiedzę innym w taki sposób, by kolejne pokolenia od samego momentu poczęcia, miały szansę wzrastać w większej świadomość i tym samym miały większą szansę na doświadczanie spełnienia, szczęścia, realizacji swoich marzeń. I aby kolejne pokolenia szły w tym rozwoju jeszcze dalej, pełniej, świadomiej, bez podświadomego przymusu przekazywania negatywnych wzorców.

W mojej pracy towarzyszy mi głębokie przekonanie, że to człowiek sam wie czego potrzebuje, dokąd zmierza, potrafi sam się uleczyć i uzdrowić swoje życie – ciało, rozum i duszę.

Wierzę, że nawet po najgorszych przeżyciach, katastrofach życiowych, traumach jest w nas „zdrowa cząstka”, dzięki której możemy wiele uzdrowić w nas i w naszym życiu. Moje doświadczenie życiowym, potwierdziło moje tezy, bo 2 razy udało mi się w ostatniej chwili „wymknąć” bardzo poważnym chorobom. Te doświadczenia zdrowotne i inne mocne doświadczenia życiowe, jeszcze bardziej utwierdziły mnie w mojej pasji.

Pracuję z dorosłymi, ale i też dziećmi (m.in. TRE®, TUS, masaż dotyk motyla). Lubię pracować grupowo (sesje, warsztaty, szkolenia), jak i indywidualnie. Każdy może wybrać co jest dla niego najlepsze, na dany moment – grupa czy praca indywidualna.

Jestem jednym z założycieli oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia TRE® i tam m.in. realizuję swoją potrzebę działań prospołecznych.

Kiedy po raz pierwszy doświadczyłam TRE pomyślałam, że to jest to czego potrzebuje moje ciało oraz to co może być uzupełnieniem m.in. wszelkiego rodzaju terapii werbalnych. Poczułam, że ciało również potrzebuje naszej uwagi i troski oraz uzdrowienia. A superwizje m.in. z dr Davidem Berceli’m oraz dr Melanie Salmon scaliła i uzupełniła moją dotychczasową wiedzę, intuicję i doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem.

renata.k.oczkowska@gmail.com

+48 508 800 908

Visit Website

TRE® Provider

Monika Oniszczuk

Monika Oniszczuk

moniszczuk80@gmail.com

+48 531 552 337

Visit Website

TRE® Provider

Anna Borowiec

Anna Borowiec

Jestem w trakcie całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii atestowanego przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdzie uczę się także psychodramy według Moreno. Ukończyłam podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w dziedzinie Seksuologii i jestem w trakcie spełniania pozostałych warunków do uzyskania certyfikatu seksuologa klinicznego. TRE jest dla mnie rewelacyjną metodą, która z jednej strony może bardzo dobrze wesprzeć proces psychoterapii (np. uwalniając zgromadzone w postaci napięć uczucia), z drugiej strony może też pozwolić dojrzeć do innych rodzajów pracy nad sobą, czy to psychoterapii, czy określonych form ruchu, które są ciału potrzebne (np. bieganie, taniec). Ale przede wszystkim TRE jest dla mnie metodą wyjątkową jeśli chodzi o zdolności ciała do samoleczenia oraz samoregulacji napięć, które gromadzimy zarówno w sytuacjach traumatycznych, jak i w codzienności. Lowen mówił „Ruch to życie”. TRE jest dla mnie podążaniem za ruchem, który daje uzdrowienie i przyjemność – w rezultacie więc może zmieniać jakość życia.

a.m.a.borowiec@gmail.com

+48 517 169 263

Visit Website

TRE® Provider

Ada Stolarczyk

Ada Stolarczyk

Terapeutka pracy z ciałem (nurt Gestalt). Absolwentka 2,5 letniej szkoły Tantry.  Pasjonatka życia i miłośniczka natury – spełniona kobieta. Specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej, Provider TRE®. Autorka płyty terapeutycznej relaksacje z wizualizacjami “Twoje ciało zna odpowiedź”.

Założycielka Fundacji Wyprawy Przemian z ramienia której organizuje wyprawy w egzotyczne miejsca połączone z rozwojem osobistym ( Gwatemala, Nepal, Rejs po Chorwacji, Bali i Gili, Maroko).  Od 10 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania  balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu.

ada@wysokiewibracje.pl

+48 660 79 41 28

Visit Website

TRE® Provider

Ewa Karmolińska-Jagodzik

Ewa Karmolińska-Jagodzik

Jestem mgr psychologii i dr Nauk Humanistycznych w zakresie Pedagogiki. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie realizując swoje pasję naukowe i dydaktyczne. Ponadto jestem zatrudniona w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lesznie, gdzie pracuję z dzieci i młodzieżą wspomagając ich rozwój oraz pomagając rozwiązywać problemy wynikające z relacji systemowych w rodzinie. Prowadzę zajęcia grupowe dla młodzieży, szczególnie tej zagrożonej marginalizacją jak i dla młodych osób chcących wspomagać swój rozwój społeczny i psychiczny.

ekarmolinska@wp.pl

+48 606 123 708

TRE® Provider

Jacek Jagodzik

Jacek Jagodzik

jacek-jagodzik@wp.pl

+48 693 154 692

TRE® Provider

Agata Patelka

Agata Patelka

TRE® Provider  
psycholog
pedagog
doradca zawodowy
oligofrenopedagog

agatapatelka@gmail.com

+48 512 602 640

Visit Website

TRE® Provider

Beata Augustyn

Beata Augustyn

Coach, trener, counsellor Gestalt w trakcie szkolenia.

Pracuję w ośrodku pomocy społecznej. Jako kobieta i matka, pracownik i manager doświadczyłam różnych trudności życiowych, traum, stresów i napięć, które systematycznie odbijały piętno na moim zdrowiu. Zaczęłam poszukiwać skutecznego sposobu na radzenie sobie ze stresem i z trudnymi emocjami i jak się okazało, był to punkt zwrotny w moim życiu. Skierowałam uwagę na swoje samopoczucie i jego przyczyny. I wtedy też rozpoczęła się moja przygoda z TRE, które mnie zachwyciło swoją prostotą i skutecznością. Nie mogłam uwierzyć, że tak niewiele potrzeba, aby uwolnić się od nadmiaru myśli i uczuć, Cudowne, niesamowite i takie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy… po prostu zaufać własnemu ciału. Ten proces był dla mnie jak powrót do domu, po długiej, bardzo długiej nieobecności.
 
Jestem coachem i trenerem. Wspieram osoby dorosłe, doświadczające stresów i napięć, w procesie integracji ciała, umysłu i emocji. Od kilku lat konsekwentnie wzbogacam swoje umiejętności, uzyskane w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie i w Szkole Trenerów na Wszechnicy Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, uczestnicząc w różnych szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy coachingowej wykorzystuję model coachingu oparty na potrzebach Pernile Plantener, a także mądrość ludzkiego ciała, które odnajduję w TRE i niespotykaną moc bycia w TU i TERAZ, które towarzyszy w podejściu Gestalt (Szkoła Counsellingu Gestalt w Krakowie).

beaa.63@o2.pl

+48 667 253 154

TRE® Provider / Mentor

Dorota Guszpit

Dorota Guszpit

criwpluta@gmail.com

+48 502 463 210

Visit Website

TRE® Provider

Anka Hostyńska

Anka Hostyńska

TRE® Provider

Anna Juszczyk

Anna Juszczyk

Jestem psychoterapeutką Gestalt. Jestem także Trenerem Rozwoju Osobistego i Trenerem NLP. Od lat pracuję z ludźmi i dla ludzi.

Odkryłam TRE w trudnym dla mnie momencie życia. Nauczyłam się samoregulacji napięć, które były w moim ciele, a które zaczynały objawiać się somatyzacjami (bólami, chorobami).

Jako gestaltyska mam świadomość skuteczności terapii poprzez pracę z ciałem, w odzyskiwaniu harmonii, odblokowywaniu napięć, uwalnianiu emocji.

TRE dla mnie to rewelacyjna metoda, która uczy słuchać własnego ciała i rozumieć procesy w nim zachodzące, odkrywać swoje JA. Prawdziwą przyjemność sprawia mi towarzyszenie osobom w ich procesie zmiany.

Prowadzę sesje indywidualne i grupowe TRE.

juszczyk.am@gmail.com

+48 513 016 946

Visit Website

TRE® Provider

Wioletta Klamka

Wioletta Klamka

Jestem psychologiem, absolwentką SWPS w Warszawie. Pracuję w przychodni specjalistycznej z osobami mającymi różnego typu zaburzenia psychiczne. Oprócz tego jestem wolontariuszem w Caritasie, gdzie pomagam ludziom długotrwale bezrobotnym oraz potrzebującym pomocy i wsparcia. Prowadzę również, jako psycholog transportu, badania psychologiczne dla kierowców. Staram się w swojej pracy podchodzić do człowieka w sposób całościowy. Uważam, i zawsze tak czułam, iż leczenie tylko duszy jest niewystarczające, że zbyt często pomijamy sferę dotyczącą naszego ciała. Dlatego też zainteresowałam się i zafascynowało mnie podejście Alexandra Lowena, który preferuje integrację duszy z ciałem. A potem w jakiś cudowny sposób trafiłam na stronę dotyczącą TRE; metoda ta tak mnie zainspirowała, iż zaczęłam ją stosować w swojej pracy. Uważam, że jest to niesamowite narzędzie wspomagające konwencjonalną terapię psychologiczną. Dzięki TRE odzyskałam wewnętrzny spokój i odkryłam siebie z zupełnie innej perspektywy. Polecam i zachęcam do wypróbowania TRE, na pewno nie ma nic do stracenia a do zyskania naprawdę wiele 🙂

wielasia@poczta.onet.pl

+48 602 315 993

TRE® Provider

Jolanta Łaguna – Woźniak

Jolanta Łaguna – Woźniak

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, certyfikowaną Trenerką Partykiem TRE (jedną z pierwszych w Polsce; szkolił mnie twórca metody David Berceli w latach 2011-2012), w trakcie szkolenia metodą Core Energetics, certyfikowaną konsultantką psychobiologii.
Praktykuję różnorodne metody uwalniania ciała w tym TRE, bioenergetykę Lowena, taniec 5 Rytmów, ruch i taniec spontaniczny, oraz kreację i wyrażanie siebie przez sztukę-malowanie metodą Vedic Art.
Z miłości do kobiecości zwołuję Kręgi Kobiet Mocy

www.psychoterapeuta.zgora.pl

www.jaluna.pl

psychoterapeuta.zgora@gmail.com

+48 691 483 691

Visit Website

TRE® Provider

Beata MIeńskowska

Beata MIeńskowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Psycholog, Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej /certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego/. Terapeuta, praktyk TRE. Towarzyszyła polskim sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, Atenach i Pekinie. Współpracowała z wieloma Związkami Sportowymi.

W ramach projektu „Otylia Swim Tour” prowadzi psychoedukację Trenerów oraz Rodziców dzieci trenujących pływanie.

Pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie poza CRS Clinic.

beata.mienkowska@hotmail.com

+48 602 899 784

Visit Website

TRE® Provider

Małgorzata Krasuska

Małgorzata Krasuska

pskrasuska@gmail.com

+48 601 257 796

TRe® Provider

Joanna Sajko

Joanna Sajko

Psycholog, certyfikowany coach (ACC ICF), członek ICF Global, trener (rekomendowana przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) ekspert komunikacji międzypłciowej (John Gray; Instytut Las Vegas) doradca kariery, wykładowca akademicki.

 Certyfikowany terapeuta ustawień systemowych metodą Berta Hellingera. Obecnie trakcie szkolenia w czteroletniej Szkole Psychoterapeutycznej metodą Core Energetics (3 rok). Autorka wielu publikacji oraz książki „Garnitur kontra garsonka, czyli jak budować dobre relacje w pracy”. Ekspertka w programie Ewy Drzyzgi „Rozmowy w toku”. Prywatnie pasjonatka tańca, żeglarstwa, narciarstwa, podróżowania. Mama 6 letniej Ali i 15 letniego Cypriana. Jako terapeutka łączę techniki zorientowane na pracę z ciałem pozwalające wydobyć i wyrazić zablokowane emocje wraz z metodami rozwoju osobistego pogłębiającymi możliwość docierania do zablokowanych pokładów energii oraz uśpionych zasobów klienta.

joanna.sajko@gmail.com

+48 531 212 221

Visit Website

TRE® Provider

Wiesława Dąbrowska

Wiesława Dąbrowska

wieslawa.dabrowska@wp.pl

+48 605 342 532

TRE® Provider

Maria Dekert

Maria Dekert

Jestem   psychoterapeutą (głównie systemowym), interwentem kryzysowym, terapeutą traumy. Od wielu lat jestem superwizorem i trenerem treningu interpersonalnego i warsztatu PTP. Uzyskałam certyfikat PTP specjalisty i superwizora w zakresie interwencji kryzysowej. Posiadam certyfikat specjalisty i superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie IPZ PTP. Jestem certyfikowanym provider’em  TRE®. Doświadczenie zdobywałam w ciągu wielu lat pracy zawodowej. Poza psychoterapią, interwencją kryzysową i TRE szkolę i superwizuję w zakresie interwencji kryzysowej i pieczy zastępczej. Superwizuję swoją pracę w zakresie psychoterapii i TRE.

maria.dekert@zhr.pl

+48 600 990 878

Visit Website

TRE® Provider

Jolanta Mikołajczyk

Jolanta Mikołajczyk

Fizjoterapeutka,
Terapeutka terapii manualnej, mikrokinezyterapii,
Terapeutka met. czaszkowo-krzyżowej i PNF

mikolajczykj@gmail.com

+48 604 904 853

Visit Website

TRE® Provider

Danuta Dybowska

Danuta Dybowska

danutadybowska@wp.pl

+48 604 263 879

TRE® Provider

Joanna Dunnin

Joanna Dunnin

Mgr psychologii, absolwentka WSFiZ w Warszawie, oraz ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Aleksandra Lowena – szkolenie podyplomowe prowadzone we współpracy Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundację Dr Aleksandra Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii. Aktualnie jestem w procesie certyfikacji na CBT (ang. Certified Bioenergetic Therapist). Stale rozwijam warsztat pracy doszkalając się m.in. na kursie psychoterapii tańcem i ruchem DMT, Polskiego Instytutu Terapii Tańcem i Ruchem, a moją prace poddaję stałej superwizji.

joanna.dunin@op.pl

+48 504 170 348

Visit Website

TRE® Provider

Jagoda Josiak

Jagoda Josiak

Neumann Certyfikowany Psychoterapeuta, Doradca Systemowy, Certyfikowany Tre Provider, Pedagog. 

Toruń / Piła

 

jagodajosiak@hotmail.com

+48 505 913 513

TRE® Provider

Dorota Zając

Dorota Zając

TRE® Provider
mg fizjoterapii
instruktor Masażu Shantala

relaxpoint@wp.pl

+48 530 979 461

TRE® Provider

Anna Kowalik

Anna Kowalik

kowalikanna.lublin@gmail.com

+48 731 90 60 15

TRE® Provider

Izabela Skała-Misztela

Izabela Skała-Misztela

Provider TRE®, psychoterapeutka GESTALT , terapeutka EMDR 

sono.io@o2.pl

+48 535 750 624

Visit Website

TRE® Provider

Edyta Płaskonka-Pruszak

Edyta Płaskonka-Pruszak

Z wykształcenia jestem ekonomistą kultury, ponadto nauczycielem, instruktorem tańca o specjalności taniec ludowy.
Z zamiłowania i zainteresowań poszukuję więzi i powiązań między ciałem a emocjami i ich wzajemnym wpływem na jakość życia. Stąd też testowanie mojego potencjału psychofizycznego od ruchu w tańcu ludowym i współczesnym, hatha jogi, ćwiczeń TRE® po jogę (gimnastykę) słowiańską kobiet.

 

Toruń/Bydgoszcz

kontakt@cde-centrumharmonii.pl

608 279 750

TRE® Provider

Marta Kołacińska

Marta Kołacińska

Jestem psychologiem oraz certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. Od 2007 roku zajmuję się pracą z drugim człowiekiem – psychoterapią, pomocą psychologiczną, wspieraniem rozwoju osobistego. TRE® bardzo wzbogaca mój warsztat pracy i jest spójne z holistycznym patrzeniem na człowieka, które jest mi bliskie.

W swojej pracy z TRE® korzystam zarówno jako z samodzielnej metody do pracy z uwalnianiem napięcia, które jest związane z przeciążeniem chronicznym stresem i trudnymi emocjonalnie doświadczeniami, jak i narzędzia do wspierania procesu psychoterapii moich klientów.

Jeśli chcesz poznać i doświadczyć TRE® zapraszam do kontaktu.

marta.kolacinska@onet.eu

505 480 464

Visit Website

TRE® Provider

Bartosz Zadurski

Bartosz Zadurski

Certyfikowany Provider TRE®, terapeuta Integracji Strukturalnej, trener świadomej pracy z ciałem.

Założyciel Centrum Świadomej Pracy z Ciałem SOMA w Gdańsku, organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem.

Nauczyciel terapii powięziowych prowadzący warsztaty dla fizjoterapeutów i masażystów.

Prelegent na wielu konferencjach m.in. TedX, Festiwal Wibracje, Konferencja Terapii Powięziowych, Konwent Wiedzy Alternatywnej, Konferencja Food & Health.

Pasjonat uważności, świadomego ruchu i tańca. Zafascynowany od lat wpływem od lat wpływem umysłu na ciało i ciała na umysł.

bartosz@zadurski.com

507 959 843

Visit Website

TRE® Provider

Agnieszka Kamińska-Błach

Agnieszka Kamińska-Błach

TRE® Provider
specjalista ds. BHP
instruktor jogi

agnieszka.tre@op.pl

519 466 068

Visit Website

TRE® Provider

Marta Czerska

Marta Czerska

Jestem psychologiem (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), psychoterapeutą pracującym w nurcie psychoterapii systemowej (w trakcie szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej), Providerem TREâ (Tension & Trauma Release Exercises) oraz praktykiem QEC (Quantum Energy Coaching).

Ćwiczenia TREâ były dla mnie odkryciem. Okazały się bardzo skutecznym narzędziem, które pozwala wyciszyć zmobilizowany układ nerwowy i przywrócić stan ogólnego odprężenia
w ciele. Stały się dla mnie nieodłącznym elementem w pracy terapeutycznej oraz przy prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwijania kompetencji do efektywnego radzenia sobie ze stresem, zwłaszcza w pracy ze służbami mundurowymi i personelem medycznym.

Patrzę na człowieka całościowo jako jedność ciała, umysłu i duszy. Bazując na zasobach (możliwościach) jakie posiada dana osoba, pomagam jej odnaleźć równowagę w życiu i rozwijać własny potencjał.

Miejsce pracy: Kraków, Bochnia 

marta_czerska@wp.pl

698 054 637

TRE® Provider

Eliza Czyżewska

Eliza Czyżewska

Jestem psychologiem społecznym i psychologiem sportu, trenerką EFT. Od ponad 10 lat jestem związana ze światem zarządzania zasobami ludzkimi, event managementu, podróży, przetrwania, ratownictwa i sportu. Obszary mojej działalności: psychologia sportu, trening mentalny/psychoedukacja, praca z nadmiernym stresem, EFT (Emotional Freedom Techniques), TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises).

eliza.czyzewska@gmail.com

695 730 960

Visit Website

TRE® Provider

Beata Pępkowska

Beata Pępkowska

mgr Beata Pępkowska – psycholog kliniczny, interwent kryzysowy (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), TRE Provider. Pracuję z osobami w kryzysach, osobami po doświadczeniu traumy, prowadzę terapię psychologiczną osób doświadczających różnych trudności psychologicznych. Mam doświadczenie w pracy indywidualnej oraz prowadzeniu szkoleń, warsztatów i terapii grupowej (również w pracy z grupami szczególnie narażonymi na stres: m.in. weterani misji wojskowych, ratownicy medyczni, lekarze). Metodę TRE wykorzystuję zarówno w pracy terapeutycznej (umożliwiającej uwolnienie napięcia) jak również metodę wzmacniającą poczucie bezpieczeństwa i samoświadomość. Miejsce pracy: Kraków, Zakopane.
Kontakt: tel. 603884094, e-mail: psycholog.krakow@op.pl 

psycholog.krakow@op.pl 

+48 603 884 094

TRE® Provider

Dorota Kubiak

Dorota Kubiak

kubiak.tre@gmail.com

+48 509 699 248

Visit Website

TRE® Provider

Wioletta Kociszewska

Wioletta Kociszewska

Jestem certyfikowanym instruktorem i praktykiem TRE®. Jako psycholog kliniczny widzę, jak chroniczny stres i wypalenie obciąża życie i codzienne funkcjonowanie. Dlatego prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe dla osób, chętnych nauczyć się, jak sobie radzić, gdy stres lub trauma zaczynają panować nad naszym życiem i ciałem. 

wiolettakociszewska@yahoo.com

+48 604 070 790

TRE® Provider

Martyna Szwinta

Martyna Szwinta

Jestem TRE® Providerem, hipoterapeutą oraz facylitatorem Horse Assisted Education- sesje rozwojowe w asyście końmi.

Fascynuje mnie praca poprzez ciało jako droga do odzyskania siebie, swojego potencjału oraz włączanie w ten proces obecności koni.

Współtworzę Fundację Pierwotna Baza, której celem jest budowanie przestrzeni do doświadczania siebie tak by znaleźć swój rytm i budować świadomy świat wokół siebie.

Szczecin/Stargard

martynaszwinta@gmail.com

+48 513 945 696

Visit Website

TRE® Provider

Gabriela Klusek

Gabriela Klusek

Nazywam się Gabriela Klusek i jestem fizjoterapeutą dziecięcym, absolwentem Śl. AM, specjalizuję się w terapii neurorozwojowej małych dzieci. Jestem też TRE® Providerem. Praktykuję w Bielsku- Białej.
Z racji zawodu mogę powiedzieć, że pracuję z ciałem od 14 lat, jednak od momentu,
kiedy poznałam TRE®, zaczęłam inaczej „czytać” jego potrzeby i sygnały, które nam daje,
co bardzo ubogaciło moją pracę.
Moja przygoda z TRE® rozpoczęła się w 2017r. od warsztatów.. wtedy zaciekawiło mnie nieoczywiste – drżenia, które niwelowały napięcia w ciele, przynosiły ulgę oraz dawały przestrzeń i uczucie miękkości w ciele.
Szkolenie i certyfikacja u Joanny Wołoszczuk okazały się być dla mnie niezwykłym czasem poznawania siebie i jednym z bardziej rozwojowych doświadczeń w moim życiu,
za które czuję ogromną wdzięczność.
Już jako certyfikowany Provider mam wielką radość z praktykowania TRE®,
a możliwość towarzyszenia moim Klientom w procesie zmiany odczytuję jako
przywilej, który przyjmuję z otwartością i pokorą.
Dla mnie TRE® to podróż wgłąb… wgłąb własnego ciała i własnych emocji, które jeśli potraktujemy z właściwą delikatnością i subtelnością otworzą przed nami przestrzeń do życia w komforcie, do zbudowania umiejętności bycia „dobrym dla siebie” i odkrywania jak niezwykłym darem jest nasze ciało i jak wiele ma nam do powiedzenia, jeśli tylko mu na to pozwolimy i mu zaufamy.

Serdecznie zapraszam na sesje TRE® indywidualne i grupowe!

gabrielaklusek@interia.pl

+48 509 565 870

TRE® Provider

Beata Krokowska

Beata Krokowska

Terapeutka pracy z ciałem, certyfikowana Provider metody TRE, instruktorka jogi i jogi Nidry, instruktorka BODYART. Ukończyła psychologię, ale po ponad 10 latach pracy w biznesie i psychoedukacji, w 2017 roku wróciła do świadomej pracy z ciałem i holistycznych metod rozwoju, dzięki którym urzeczywistniamy cały swój potencjał. W swojej pracy z klientami wykorzystuje TRE, czyli elementy Somatic Experiencing, Jogi Holistycznej, technik oddechowych, ćwiczeń rozciągających, pilates, BODYART oraz wsparcia psychologicznego. Prowadzi w Krakowie gabinet Przepływ Art (www.przeplyw.art)  

beata.krokowska@gmail.com

+48 503 737 464

Visit Website

TRE® Provider

Monika Jakubowska

Monika Jakubowska

(suropedagog, tancerz, choreograf, instruktor tańca współczesnego i Tao Yin, dyplomowany masażysta i bioenergoterapauta)
 
Taniec jest moją pasją.Daje mi radość, wolność i zawodową satysfakcję.
 
Po latach pracy na scenie i prowadzeniu zajęć zrozumiałam, że zbyt duża aktywność fizyczna nie służy organizmowi.Przeciążenia i brak odnowy biologicznej doprowadzają bardzo często do trwałych kontuzji.
 
Zauważyłam, że praca z ciałem może być kluczem do rozwiązania wielu problemów, zarówno fizycznych jak i psychicznych, może służyć wewnętrznemu uporządkowaniu.
 
Rozpoczęłam poszukiwania, które otworzyły przede mną nowe przestrzenie działalności.
 
Zaczęłam zgłębiać metody uwalniające napięcia w ciele i techniki relaksacyjne.
 
Metoda Tre dała mi możliwość „zatrzymania się” bym mogła zregenerować umysł ciało.
 
Wszystko co robię jest autentyczne.
Szanuję i rozumiem, nie tylko swoje ciało, ale i emocje.
 
Tre jest wspaniałym narzędziem, które pomaga uzdrowi ciało, duszę i umysł.
 
Kraków, Wieliczka.

+48 601 929 980

TRE® Provider

Kinga Kuśmirowska

Kinga Kuśmirowska

Jestem psychologiem z wykształcenia i  z zamiłowania. Droga do miejsca, w którym jestem prowadziła mnie przez góry i doliny. Każdy punkt widokowy na tej trasie pomógł mi w zdobyciu doświadczenia, przez które teraz staram się czuć, oglądać i rozumieć.
Ważnym i jednym z pierwszych punktów na mapie mojej drogi zawodowej był Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli w Łodzi. To tam odnalazłam kierunek, który zaczął mnie kształtować zawodowo. Opiekowałam się niemowlętami, które oczekiwały na nowy dom. Kadra specjalistów, którzy stworzyli to miejsce szybko okazała się dla mnie wzorem, skarbnicą wiedzy, inspiracji a niedługo później również przyjaźni. To dzięki nim zaczęłam uczyć sie jak pomagać tym, którzy doświadczyli traum przez małe i wielkie „T” . Tam też usłyszałam pierwszy raz o TRE. Kiedy sama doświadczyłam tej metody, wiedziałam, że to będzie kolejna wyjątkowa przygoda mojego życia, która trwa do dzisiaj.
Obecnie jestem psychologiem w miejscu, które wpiera rodziny biologiczne, zastępcze i adopcyjne. Tam właśnie spotykam się z dziećmi proponując im różne metody regulujące prace ich układów nerwowych (m.in. elementy programu MNRI ® Swetlany Masgutowej i TRE ® ). Diagnozuje i pracuje z dziećmi ze Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi. Od niedawna  prowadze również konsultacje psychologiczne w Domu Samotnej Matki.
Prywatnie zachwycam się światem, ładnymi wnętrzami i pierogami! Moim tlenem jest wiara i przyjaźń. Swoje niepokoje zostawiam na spacerach i w basenie. Oglądam seriale o mniej już bardziej idealnym świecie lub czytam książki – od obyczajów, romansów po thrillery i kryminały.  
TRE nauczyło mnie bycia dla siebie dobrym, dało mi przestrzeń do odkrycia tego, czego jeszcze o sobie nie wiedziałam i pozwoliło mi oddychać. Jeśli chcesz pooddychać ze mną – zapraszam! Moje TREowe drzwi są otwarte dla dzieci i dorosłych. Do zobaczenia!

k.i.kusmirowska@gmail.com

+48 788 816 738

TRE® Provider

Tomasz Weprzędz

Tomasz Weprzędz

Terapeuta manualny posiadający holistyczne podejście do klienta
oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z ciałem
Masażysta specjalizujący się w masażu leczniczym
Terapeuta Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w ujęciu biodynamicznym
Terapeuta metody Access Bars®
Certyfikowany Provider TRE®
Członek Polskiego Stowarzyszenia TRE®

tomaszweprzedz@gmail.com

+48 504 288 123

TRE® Provider

Ania Płuciennik

Ania Płuciennik

Jestem certyfikowanym Providerem TRE®, Członkiem Polskiego Stowarzyszenia TRE®, certyfikowaną instruktorką Polskiej Szkoły Masażu Shantala, certyfikowaną masażystką, współtwórczynią szczecińskiego CUDu – miejsca tworzonego dla ludzi, którzy szukają siebie, pragną rozwoju osobistego i chcą zgłębiać swój potencjał w aspekcie cielesnym, umysłowych i duchowym (https://www.facebook.com/cudszczecin). Jestem mamą dwóch nastoletnich córek, dzięki którym codziennie doświadczam miłości i uczę się komunikacji.  Z wykształcenia jestem ekonomistką, prawnikiem i coachem, z wieloletnim doświadczeniem pracy w korporacjach.
Moja droga do miejsca, w którym jestem prowadziła krętymi ścieżkami, poprzez szczyty i przepaście. Jestem głęboko wdzięczna za każdy jej etap, to dzięki nim coraz więcej czuję, poznaję, rozumiem. TRE® miało ogromny wpływ na zmiany w moim życiu i na powrót do czucia siebie i do akceptacji siebie. Ta przygoda trwa nadal, a ja dzięki niej zgłębiam tajniki pracy z ciałem. Na co dzień pracuję z ludźmi szukającymi swej drogi i siebie, wspieram ich w tych procesach. Codziennie doświadczam jak bardzo potrzebujemy bliskości, zaufania i delikatności, by wracać do siebie samych, by uleczać siebie.
TRE® jest piękną metodą, pomagającą uzdrawiać Ciało, Umysł, Duszę.
Zapraszam serdecznie – dużych i małych. Spotkajmy się :)!
Szczecin, Zachodniopomorskie

ankapluciennik@o2.pl

+48 605 102 445

TRE® Provider

Anna Barbara Boroch

Anna Barbara Boroch

Moja przygoda z TRE zaczęła się w 2018 roku pod przewodnictwem Joanny Wołoszczuk. Ukończyłam Psychobiologię zdrowia, EFT, NARM a także wiele kursów doszkalajacych. Zajmuje się integracją oddechem, ustawieniami systemowymi oraz pracą pojednaniową wg Jiriny Prekop. W pracy wykorzystuję wiedzę zdobytą na szkoleniach, a także doświadczenia własne. Łącze wiele metod. Każdego klienta traktuje indywidualnie zależnie od jego potrzeb. Podczas pracy skupiam się na zasobach klienta. Wciąż doskonale swoje kompetencje. Ciekawi mnie człowiek, przyroda, podróże i sztuka.

Prywatnie mama dwóch kreatywnych nastolatek 🙂

 

Smolec/Wrocław

annakaziow@gmail.com

+48 601 926 388

TRE® Provider

Małgorzata Pietruszka

Małgorzata Pietruszka

Certyfikowany Provider TRE®, Terapeutka Shiatsu, absolwentka The European Shiatsu School, Masażystka.

kontakt@enerqi-shiatsu.pl

+48 509 383 975

Visit Website

TRE® Provider

Katarzyna Małecka

Katarzyna Małecka

Jestem certyfikowanym Providerem TRE®. Od 2001 r. współpracuję z dziećmi i młodzieżą ucząc ich matematyki. W 2016r. ukończyłam studia podyplomowe w zakresie autyzmu (edukacji i rewalidacji osób ze spektrum autyzmu) oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogiki). Uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi, długie spacery oraz polską muzykę. Kocham zwierzęta i często organizuję akcje charytatywne na rzecz zwierząt ze schroniska. Dzięki TRE ® odkryłam pasję do malowania na płótnie. Uczyłam się od najlepszych: – moją nauczycielką, która przeprowadziła mnie przez cały proces certyfikacji była Joanna Wołoszczuk (licencjonowany, międzynarodowy nauczyciel TRE®), której serdecznie dziękuję; na przełomie czerwca i lipca 2018 r. miałam zaszczyt wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez samego „twórcę metody” Dr. Davida Berceli, a w październiku 2018 r. uczestniczyłam w warsztatach „STRESS AND TRAUMA IN CHILDREN” prowadzonych przez Dr Melanie A J Salmon.

Jestem Członkiem Polskiego Stowarzyszenie TRE® i brałam udział w pierwszym spotkaniu założycielskim tego Stowarzyszenia. 

 

kasia_malecka@poczta.onet.pl

+48 668 343 065

TRE® Provider

Małgorzata Sobczak

Małgorzata Sobczak

Nazywam się Małgorzata Sobczak. Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą. Pracuję z ludźmi już od 19 lat. Stosuję różne metody psychoterapeutyczne, które łączę w sobie w mojej pracy z klientami. Jedną z nich jest psychoterapia psychodynamiczna, która pozwala uświadomić sobie niszczące schematy myślowe i emocjonalne powielane z pokolenia na pokolenie. Od października 2018r. uczestniczę w 4-letnim szkoleniu Core Energetics Polska. Metoda ta postrzega człowieka jako całość, jedność ciała, emocji, umysłu, duchowości. Poprzez TRE mam przyjemność towarzyszenia innym w pogłębianiu ich kontaktu ze sobą, swoimi uczuciami i ze swoim ciałem. Ta niewinna metoda pozwala pracować z człowiekiem, w kierunku odzyskiwania jego równowagi, spokoju, odporności, siły, witalności, potencjału. Prywatnie pasjonuje mnie świat przyrody, podróże, taniec i śpiew. Zapraszam do współpracy.

esterka04@tlen.pl

+48 660 367 387

Visit Website

TRE® Provider

Marzena Kwit

Marzena Kwit

 • TRE® Provider
 • Terapeuta masażu dźwiękiem mis i gongu
 • Terapeuta ustawień systemowych
 • Dyplomowany refleksolog
 • Coach

Jestem w drodze, każdego dnia bogatsza o kolejne doświadczenia spotkania siebie i drugiego człowieka. Jestem ciekawa, poznaję i zachwycam się. Jestem zafascynowana mądrością ciała i możliwościami poprawy jakości życia dzięki pracy z ciałem.

terapienaturalneharmonia@gmail.com

+48 510 035 336

Visit Website

TRE® Provider

Martyna Szwinta

Martyna Szwinta

Jestem TRE® Providerem, hipoterapeutą oraz facylitatorem Horse Assisted Education- sesje rozwojowe w asyście końmi.

Fascynuje mnie praca poprzez ciało jako droga do odzyskania siebie, swojego potencjału oraz włączanie w ten proces obecności koni.

Współtworzę Fundację Pierwotna Baza, której celem jest budowanie przestrzeni do doświadczania siebie tak by znaleźć swój rytm i budować świadomy świat wokół siebie.

513945696

Visit Website

Wyślij maila

TRE® Provider

Katarzyna Niedziela

Katarzyna Niedziela

Jestem certyfikowanym Providerem TRE® , członkiem Polskiego Stowarzyszenia TRE. Ukończyłam filologię germańską, która trzydzieści lat temu była dla mnie sposobem na pracę z ludźmi i drogą dotarcia do nich. Osobiste przeżycia skłoniły mnie do poszukiwań metod radzenia sobie ze swoimi problemami. Stąd TRE® w moim życiu, którym dzielę się teraz z innymi. W pracy wykorzystuję też kompetencje coacha, mediatora w metodzie Porozumienia bez Przemocy, trenera programów rozwojowych oraz psychotraumatologa. Prowadzę sesje indywidualne, grupowe, warsztaty i kursy rozwijające inteligencję emocjonalno-społeczną dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

791 932 370

Visit Website

Wyślij maila