Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenia minęło.

[Wrocław] WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO METODY TRE®

8 lutego, 2020 @ 10:00 - 15:00

Czym jest TRE®?
W TRE® (Tension, Stress, Trauma Release Excercises) poprzez zestaw ćwiczeń uruchamiamy określony rodzaj drżeń (wibracji) w ciele, dzięki czemu świadomie aktywizujemy autonomiczny układ nerwowy i uspakajamy wzbudzony, w wyniku chronicznego stresu – a tym samym ciągłej reakcji na zagrożenie – pobudzony organizm.
Pojawiające się w TRE® drżenia są naturalnym elementem genetycznej konstrukcji organizmu ludzkiego. Mają za zadanie mechanicznie rozładować napięcie w układzie mięśniowo-powięziowym, wyciszyć system nerwowy oraz nauczyć go jak powracać do równowagi.

Krótkie, neurogeniczne drżenia powodują wygasanie reakcji ucieczki / walki / zamrożenia, która miała miejsce w czasie zagrożenia. Peter Levine – amerykański psycholog, psychoterapeuta, badający drżenia, uważa, że to nie samo zdarzenie powoduje traumę, ale właśnie ta zamrożona energia, która nie zostaje całkiem rozładowana – a uwięziona w systemie nerwowym, sieje spustoszenie w ciele i umyśle.
„Kluczem do uzdrowienia traumatycznych symptomów u człowieka jest jego zdolność do naśladowania płynnej adaptacji dzikich zwierząt, które trzęsą się aby przejść z reakcji zamrożenia do pełni żywotności i funkcjonalności”. P. Levine.

Ćwiczenia te znakomicie wspierają metody psychoterapeutyczne i fizjoterapeutyczne. Są proste do opanowania i mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i kondycji fizycznej.

NAUCZ SIĘ METODY PRACY Z CIAŁEM która stosowana regularnie działa na bardzo głębokim poziomie:
• wycisza się cały układ nerwowy – zmniejsza się odczuwanie obaw i niepokoju,
• organizm odzyskuje równowagę biochemiczną i neurofizjologiczną,
• powięź i mięśnie wydłużają się, relaksują – zmienia się postawa ciała,
• ustają bóle mięśniowe, bóle pleców, głowy,
• poprawia się samopoczucie, pamięć, koncentracja i kreatywność,
• zwiększa się poziom energii i odporności
• poprawiają się relacje międzyludzkie,
• poprawia się elastyczność emocjonalna
• lepiej śpimy i trawimy,
• obniżają się skutki traumy zastępczej
• goją się dawne urazy ciała
• ułatwiają przeżywanie ciężkiej choroby
• dają ulgę w chorobach przewlekłych
• zredukowane zostają objawy PTSD.

DLA KOGO?
TRE® skierowane jest zarówno do osób, które doświadczają bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Intensywnie wspomagają i przyspieszają psychoterapię, natomiast dla osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennością.
Ponieważ wibracje mięśni są mechanizmem występującym naturalnie u każdego człowieka metoda jest bezpieczna dla wszystkich.
Zapraszamy do udziału w warsztacie wszystkich, którzy chcą poznać metodę a także tych którzy już ją znają. TRE® w różnych konfiguracjach osobowych działa zupełnie inaczej.

PRZECIWWSKAZANIA do TRE®:
Zaburzenia: ciśnienia krwi, pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje); ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne;
niestabilności kręgosłupa, która dają objawy bólowe;
hypo / hiperglikemia, padaczka, ciąża;
Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.
Każdy uczestnik warsztatu i sesji TRE® wypełnia ankietę dotyczącą przeciwwskazań.

PROWADZĄCY:
Magdalena Kotwicka – TRE® Provider Zaawansowany, regularnie superwizujący swoją pracę u nauczycielki TRE® Elżbiety Pakocy, regularnie biorący udział w szkoleniach, warsztatach i superwizjach grupowych, podnoszących kwalifikacje w pracy metodą. Uczestniczka 4-letniego szkolenia psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena.
Oprócz psychoterapeutycznej pracy z ciałem zafascynowana możliwościami, jakie daje w rozwoju osobistym asysta zwierząt. Prezes Fundacji Stajni Bella, gdzie prowadzi szkolenia rozwojowe z końmi metodą Horse Assisted Education.

Termin: 8.02.2019 r. g.10-15
dokładne miejsce będzie podane bliżej terminu

Należy zabrać ze sobą luźny, wygodny strój, małą poduszkę i koc.

INWESTYCJA: 250 zł
Ilość miejsc ograniczona.
O rezerwacji miejsca decyduje wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat. Pozostała część opłaty powinna wpłynąć do dnia 1.02.2020 r.
W przypadku konieczności rezygnacji z warsztatu do tygodnia przed, zaliczka jest zwracana. W przypadku rezygnacji do 3 dni przed warsztatem można ją wykorzystać w ramach sesji indywidualnej, grupowej lub przenieść na kolejny warsztat, po tym terminie przepada.

Zgłoszenia prosimy kierować przez e-mail: tre.wroclaw@gmail.com
lub wiadomość prywatną.

Dane do przelewu:
Magdalena Kotwicka
nr konta: 42 1050 1575 1000 0090 7197 3847
tytułem: imię i nazwisko, warsztat TRE, 8.02.2020 r.

TRE® David Berceli © Copyright All rights reserved TRE for ALL Inc. (NGO) holds distribution rights Trauma Release ProcessSM, Tension Release ProcessSM http://www.treforall.org

Szczegóły

Data:
8 lutego, 2020
Czas:
10:00 - 15:00
Wydarzenia kategoria:

Organizator

Magdalena Kotwicka
Telefon:
501442622
Email:
tre.wroclaw@gmail.com