Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenia minęło.

[KATOWICE] TRE dla mężczyzn

21 listopada, 2019 @ 18:00 - 21:00

Od ponad roku pracuję z wykorzystując TRE (Trauma Releasing Exercises) w pracy nad rozładowywaniem emocji, stresu i traumy. Widzę niesamowite działanie metody. Obserwuję jak osoby z niej korzystające powoli zmieniają swoje funkcjonowanie. Jak to co robimy podczas sesji z czasem przekłada się na ich życie, na ich relacje, poczucie własnej wartości, spokój i radość życia. Stres, napięcia i trauma dotyka większości osób bez względu na płeć i wiek. Jednak w zajęciach zazwyczaj biorą udział kobiety (w każdej grupie jest 1-2 mężczyzn) zresztą tak jak w innych zajęciach z obszaru terapii czy rozwoju osobistego. Rozmawiając z wieloma mężczyznami, często słyszałam o stresie, który ich dotyka, problemach ze snem, bólach w klatce piersiowej czy ogólnym napięciu lub rozdygotaniu. Na moje pytanie z jakiego powodu nie idą na terapię, czy nie skorzystają z innych form zajęć, które mogą im pomóc zazwyczaj słyszę dwie odpowiedzi „bo tam zawsze są same kobiety”, „nie będę wywlekał swoich spraw z przeszłości”.
Ponieważ TRE jest metodą, która nie wymaga „wywlekania swoich spraw z przeszłości”, a nawet swoich problemów z teraźniejszości, a pomaga w rozładowaniu napięć, poradzeniu sobie ze stresem i traumami z przeszłości jest idealną metodą nie tylko dla kobiet ale i dla mężczyzn.
Podczas zajęć TRE nie opowiadamy swoich historii z dzieciństwa, nie opowiadamy o tym w jakiej jesteśmy teraz sytuacji życiowej czy zawodowej. Skupiamy się na tu i teraz, pojawiających się odczuciach w ciele, emocjach które temu towarzyszą. W dużym skrócie można powiedzieć, że dzięki temu zmieniają się nasze wzorce reakcji na różne sytuacje. Z czasem nasz układ nerwowy się uspokaja i wraca do równowagi.
Skoro już założenia samej metody obalają jedną z obaw przedstawianą przez mężczyzn, to pomyślałam, że dobrze byłoby coś zrobić z drugą. Moje doświadczenia i rozważania zainspirowały mnie do tego żeby zorganizować zajęcia tylko dla mężczyzn.

Pierwszy warsztat TRE dla mężczyzn odbędzie się w Katowicach 21 listopada o godzinie 18.00 – 21.00 w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM, Katowice –Ligota ul. Panewnicka 36/2
Koszt zajęć 80 zł.

Szczegóły

Data:
21 listopada, 2019
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenia kategoria:

Organizator

Ilona Opaszowska
Telefon:
697 631 107
Email:
ilonaopaszowska@interia.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TREKatowice/

Miejsce

Meritum – Katowice
Panewnicka 36/2
Katowice, 40-730
+ Google Map